Навчання німецької мови: як організувати ефективне онлайн навчання

Отримувати знання онлайн є нормальною практикою у багатьох країнах, але ефективність віртуальних уроків може бути різною. Комусь вдається за 3-4 місяці пройти один рівень, а дехто може витратити на це 6-9 місяців і більше. Чому так трапляється? Справа у підході до розв’язання організаційних питань. Недостатньо мати абстрактне бажання вивчити німецьку, потрібно більш детально продумати, як саме проходить навчання – лише в цьому випадку можна розраховувати на чудовий результат.

Як створити структуру свого онлайн навчання

Процес навчання німецької мови має багато складників, кожен з яких впливає на ефективність. Першочергове значення мають:

  1. Визначення цілей – це може бути вступ до німецького або австрійського ВНЗ, підготовка до переїзду, влаштування дитини в школу за кордоном, пришвидшення адаптації після вимушеного виїзду з України через війну, здобуття знань з бізнес-німецької або покращення розмовних навичок. Від мети безпосередньо залежить вибір курсу.
  2. Розрахунок термінів. Не варто сподіватися за декілька тижнів навчитися бездоганно розмовляти – процес отримання знань (особливо з нуля) має бути тривалим та послідовним. Потрібно зрозуміти, скільки у вас є часу на навчання, та з урахуванням цього прийняти рішення щодо проходження тієї чи іншої програми.
  3. Пошук надійної платформи, яка повинна відповідати певним вимогам. Серед найважливіших: гарна репутація та схвальні відгуки, зручність користування, великий вибір курсів для студентів з різними запитами, адекватна цінова політика, можливість спілкування з носіями мови. Також потрібно зауважити наявність онлайн кабінету для відстеження результатів, мотиваційних бонусів та професійність викладачів.
  4. Вибір найбільш зручних та цікавих інструментів для самостійного прокачування мовних скілів. Мова йде про читання новин та книг, перегляд фільмів та онлайн-трансляцій, спілкування в чатах та відвідування розмовних клубів.

Планування часу та регулярність занять

Зважаючи на індивідуальні вподобання та графік роботи й інші справи, студенти можуть обирати, як їм краще займатися: наодинці з викладачем або в групі. В обох випадках потрібно буде дотримуватися графіку, але є певні нюанси. Розклад групових курсів складається з урахуванням потреб конкретних студентів, але все ж доводиться підлаштовуватися, а ось у разі зустрічей з репетитором можна самостійно домовлятися про зручний час. Але в будь-якому разі необхідно виходити на зв’язок без затримок, попередньо відклавши «на потім» усі інші справи. Не менш важливим моментом є підтримання мотивації на участь в уроках.

Щоб не відкладати уроки та зберігати внутрішнє прагнення до опанування німецької, рекомендуємо:

  • завчасно вирішити, в які дні та години будете навчатися, і попередити про це близьких та колег;
  • облаштувати зручне (бажано постійне) місце для відпрацювання мовних навичок;
  • створити карту бажань, де чітко показані плюси навчання, та розмістити її на видному місці;
  • відстежувати свій прогрес та не боятися конкурувати з іншими учнями, якщо навчаєтеся в групі;
  • не ігнорувати складні моменти, а якнайшвидше їх вирішувати за допомогою викладача – усі стикаються з темами, які просто «не йдуть», але це не критично, якщо звернутися за кваліфікованою допомогою;
  • не вигадувати причин для відмови від уроків.

Інтерактивні методи навчання для покращення засвоєння матеріалу

До сучасних методик передачі знань відносяться:

  • використання інтерактивних дошок;
  • завантаження та застосування додатків для телефонів;
  • проходження тестів;
  • аудіювання;
  • читання;
  • дискусії німецькою мовою з різних питань із галузі культури, економіки, промисловості, екології, суспільства тощо.

Техніки самоконтролю та самооцінки прогресу

Додаткові рекомендації для студентів, які прагнуть досягти найвищих результатів:

  • орієнтуйтеся на узгоджену програму;
  • дозуйте навчальне навантаження;
  • займайтеся лише з викладачем, який вам імпонує;
  • відстежуйте негативні думки щодо навчання та коригуйте їх – курси повинні асоціюватися лише з позитивними емоціями;
  • змінюйте формат навчання, якщо бачите, що немає результату, або він вам не підходить.

Багато в чому курси онлайн перевершують офлайн програми, але це не означає, що до їх проходження можна відноситися безвідповідально. Визначайте мету, підтримуйте мотивацію та співпрацюйте з надійною школою для отримання потрібного результату!

Довідковий Миколаїв