Навіщо потрібна фітолампа для рослин

Сонячне світло вкрай важливе для здорового росту рослин, зокрема стебел та кореневої системи. Фітолампи https://svetum.com.ua/ua/catalog/svetilniki-dlya-rasteniy/ є альтернативними джерелами світла, які можуть компенсувати недолік природного освітлення. Фітоосвітлення забезпечує рослини спеціалізованим штучним світлом, яке симулює природні умови. Це дозволяє ініціювати фотосинтез – життєздатний процес, необхідний для росту та розвитку рослин в будь-яку пору року, незалежно від змін природного освітлення та інших зовнішніх факторів

Що таке фітосвітильник для рослин

Фітолампи можуть використовуватися як додаткове освітлення до сонячного світла протягом року, для подовження світлового дня в холодну пору року або як повне заміщення природного світла в умовах, де доступ до сонячного світла обмежений або відсутній.

Найбільше вони корисні при вирощуванні рослин в умовах, де є обмеження сонячного світла, як-от:

 1. У теплицях та оранжереях, особливо для молодої розсади, що лише починає рости.
 2. Для рослин, які розташовані в напівтемних приміщеннях.
 3. Для рослин з високими потребами у світлі.

Головна особливість фітосвітильника у порівнянні зі звичайними лампами полягає у специфіці спектра випромінюваного світла. Людське око комфортно сприймає світло у білому або жовто-зеленому діапазоні. Водночас для рослин найбільш корисними є червоний та синій спектри, які не лише підсилюють процеси фотосинтезу, але й сприяють швидкому росту розсади та розвитку кореневої системи.
Загалом, використовується три типи фітосвітильників:

 • LED панелі та стрічки, які використовують світлодіодні технології
 • Окремі лампочки для точкового освітлення
 • Великі промислові багатолампові освітлювальні прилади

Іншим критерієм поділу фітоламп на типи є потужність. Вона коливається від 1 до 36 ват. Важливо зазначити, що ефективність однієї фітолампи потужністю 5 ватів може бути вищою порівняно з п’ятьма окремими приладами на 1 ват. Немає сенсу обирати занадто потужні фітосвітильники. Так при створенні оптимального рівня освітлення для розсади на підвіконні достатньо двох фітоламп по 5 ват кожна.
У випадку більш складних умов вирощування, враховувати особливості різних видів рослин. Квіти або овочі вимагають індивідуального підходу. Наприклад, для помідорів оптимальний рівень освітленості складає 5,5-6 тисяч люксів, тоді як для кактусів цей показник має бути не менше 6 тисяч люксів.
Важливим є і графік роботи системи підсвічування фітолампами. Зазвичай, експерти рекомендують неперервне підсвічування для молодої розсади протягом перших декількох днів після проростання. Після цього роботу фітосвітильників можна обмежити до 16 годин на день. Для дорослих рослин, які переходять взимку в стан спокою, достатньо 10 годин підсвічування щодня.
Не менш важливим є і вибір правильного спектра.

 • Синій спектр стимулює проростання насіння та розвиток кореневої системи, перешкоджає надмірному зростанню у висоту.
 • Ультрафіолетове світло зміцнює коріння і сприяє розстанню зеленої частини рослини, ідеально підходить для смолистих рослин.
 • Блакитний і зелений спектри сприяють накопиченню хлорофілу у листі, що підсилює фотосинтез, але при цьому зелений колір не впливає на ріст рослин.
 • Жовтий і помаранчевий прискорюють фотосинтез і стимулюють вироблення каротинів, тому підходять для вирощування кімнатних рослин.
 • Червоний колір важливий для етапу цвітіння та формування зав’язей, він покращує якість та збільшує кількість плодів.

Можна комбінувати спектри, наприклад, для зелені використовувати поєднання синього та червоного. Мультиспектральні світлодіоди дозволяють міксувати різні кольори для оптимального розвитку рослин.

Переваги LED світильників для рослин

Якщо говорити про переваги фітосвітильників, то це:

 1. Фітолампи більш економічні, аніж стандартні лампи.
 2. Вони можуть працювати до 5 тисяч годин.
 3. Фітосвітильники безпечні для рослин через те, що мають низький рівень нагрівання.
 4. Їх легко встановлюються у стандартні патрони та вони ефективно працюють в умовах високої вологості.

Є варіанти для різних типів рослин – тепле світло (2700 кельвінів) для квітучих рослин та холодне світло (6400 кельвінів) для розсади.
Головним недоліком фітоламп є їх вища вартість порівняно з традиційними лампами.

Чому краще купувати фітолампу для рослин саме у нас?

Компанія Svetum https://svetum.com.ua/ua/catalog/svetilniki-dlya-rasteniy/fitosvetilnik-dlya-rasteniy-quantum-board-m-50w-samsung-lm281b-gb50v3/ базується у місті Харків і здійснює доставку товарів по всій території України. Команда складається з досвідчених фахівців, які готові надати професійні консультації та допомогти у виборі фітолампи.
Уся продукція сертифікована, має гарантії якості від виробників. Компанія гарантує обмін або повернення коштів.
Магазин Svetum забезпечує оперативну доставку обраного товару та його заміну в разі потреби.

Довідковий Миколаїв