Навів С-300 на Миколаїв: російський «воєнкор» та агент ФСБ Лебедєв заочно отримав 15 років ув’язнення

"Позаштатний воєнкор" інформагентства "РИА Новости" Сергій Лебедєв під псевдонімом "Лохматий" заочно отримав 15 років ув'язнення. Восени 2022 року він скоригував російський удар по багатоповерхівці в Миколаєві. Станом на липень 2024 року він переховується в тимчасово окупованому Донецьку.

Про це 11 липня повідомили у пресслужбі Служби безпеки України.

У ході досудового розслідування виявили, що Лебедєв виконував завдання від Федеральної служби безпеки Росії за декількома напрямками:

• Збір розвідданих про Сили оборони та коригування повітряних атак РФ на цивільну інфраструктуру України, кажуть в СБУ.

"Для цього Лебедєв залучав інформаторів, яких знаходив на власному телеграм-каналі із загальною аудиторією понад 30 тисяч підписників".

Таким чином, за даними одного з підписників "Лохматий" скоригував удар російськими ракетами С-300 по багатоповерхівці у Миколаєві восени 2022 року, додають у Службі безпеки.

• Крім того, слідчі кажуть, що Лебедєв залучив до співпраці жителя Закарпаття, аби той "зливав" локації військових підрозділів у прикордонному регіоні.
  • А також російський агент брав участь у підготовці замовних сюжетів для кремлівських телеканалів, кажуть в СБУ. У сюжетах він поширював фейки про Сили оборони та ситуацію на фронті.

Судовий розгляд відбувся за відсутності обвинуваченого. Лебедєва визнали винним у державній зрадіЧастина друга статті 111 Кримінального кодексу України., вичненій в умовах воєнного стану та призначили 15 років тюрми. Строк відбування покарання почнеться з дати фактичного затримання, кажуть у відомстві.

Спеціальне досудове розслідування організовували співробітники СБУ в Закарпатській та Миколаївській областях за процесуального керівництва Закарпатської обласної прокуратури.

Читати ще

Читати ще «На підприємстві, крім дров і мінвати, нічого не було»: мер Вознесенська Миколаївської області про російський удар