Наводив ракети на військові шпиталі у Миколаєві: за такою підозрою СБУ затримала інформатора РФ

За інформацією: Суспільне.

Фото: Служба безпеки України

Служба безпеки затримала чоловіка, якого підозрюють у зборі розвідданих про Сили оборони у Миколаєві. Російські спецслужби цікавились локаціями військових шпиталів та медзакладів, де лікувалися українські захисники. Наразі затриманий перебуває під вартою.

Про це 22 січня 2024 року повідомили у Службі безпеки України.

За даними відомства, підозрюваний був співробітником місцевого комунального підприємства.

"Зловмисник "малював" для агресора (Російської Федерації — ред.) схеми оборонних пунктів поблизу ключових мостів, якими могла рухатись військова техніка Сил оборони. Також він намагався виявити місця базування бойових підрозділів ЗСУ та з’ясувати про наявне озброєння", — йдеться в повідомленні.

Війська Росії розраховували отримати розвіддані задля підготовки ракетно-дронових ударів по військовій інфраструктурі обласного центру, додали в СБУ.

"Для виконання ворожих завдань фігурант об’їжджав місто на власному автомобілі та приховано фіксував локації "потрібних" об’єктів. Потім отримані відомості він позначав на електронних картах, про що "звітував" в анонімному чаті своєму російському куратору", — йдеться в повідомлені.

Працівники Служби безпеки затримали чоловіка у власному житлі. Його підозрюють у "Несанкціонованому поширенні інформації про направлення, переміщення зброї, рух, переміщення або розміщення ЗСУ". Санкція статтіЧастина третя статті 114-2 Кримінального кодексу України передбачає до 12 років ув'язнення.

Довідковий Миколаїв