«Не мовчи! Полон вбиває!»:у Миколаєві відбулася акція на підтримку військовополонених

У Миколаєві 16 червня вчергове відбулася мирна акція під гаслом "Не мовчи! Полон вбиває!", участь у якій взяло 150 містян. Рідні та близькі українських бійців вийшли з плакатами та прапорами, щоб нагадати про тих, хто зараз перебуває у полоні або вважається безвісти зниклим.

Кореспонденти Суспільного побували на акції.

Дружина військовополоненого Наталя розповідає, 23 березня 2022 року втратила зв’язок зі своїм чоловіком Миколою.

"Тяжко було відпускати, тому що дитина маленька, не хотілося, якщо чесно, але це була його мрія, і в нього тато був поліцейським. Перед першим вересня, на жаль, коли Микола йшов у перший клас, його тата вбили, й чоловік сказав, що він хоче піти по татових стопах: “Я буду або поліцейським або у ДШВ піду", — згадує Наталя.

Це моя гордість, я ним пишаюся дуже сильно, і хто б що не говорив, але він мій герой.

Дружина військовополоненого Наталя з сином. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Ще одна учасниця події тітка військовополоненого Юлія говорить, племінник пішов до служби у віці 21 року.

"Він студент, навчався у вищому навчальному закладі, в університеті, і як строковик пішов в армію. Він з мамою звʼязувався, ми знали, що їх виводять з Азовсталі", — зазначає родичка військовополоненого.

Юлія додає, станом на 16 червня 2024 року не мають зв’язку з військовослужбовцем.

"Зовсім немає ніяких звʼязків, немає ні повідомлень, нічого немає. Не знаємо, де наша дитина", — каже жінка.

Тітка військовополоненого Юлія. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Влад, брат ще однієї учасниці акції Аліни, потрапив у полон 24 квітня 2022 року. Дівчина каже, цьогоріч воїн вперше вийшов на зв’язок.

"Ми раді що він живий, краще вже полон, ніж погані новини зовсім. Ми дуже чекаємо на нього, я впевнена, що він повернеться та у нього все буде добре, він гарно відновиться після полону. Головне дочекатися", — говорить Аліна.

Сестра військовополоненого розповідає, чоловік займався боксом та кікбоксингом. Разом вони неодноразово представляли Миколаїв та Україну на змаганнях, зокрема виборювали "золото".

Сестра військовополоненого Аліна. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Мати безвісти зниклого сина Світлана розповідає, останнє повідомлення воїн написав у 2022 році. Жінка каже, після того випадку зв’язок із сином зник.

"Я зверталася всюди: і до СБУ, і до Координаційного штабу — де тільки можна було. Але поки ніяких звісток немає, на жаль. Після закінчення юридичної академії йому надійшла пропозиція працювати. Він хотів у морську піхоту й обрав саме її, довго думав між родами війська, але морська піхота для нього була як еліта війська, тому він пішов саме туди", — зазначає мати військовослужбовця.

Мати військовополоненого Світлана (праворуч). Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

За словами представниці поліції діалогу Анни Єгорової, на мирну акцію прийшли 150 людей.

Читати ще

Читати ще На Миколаївщині покращують первинну медичну допомогу для громадян: що відомо

Читати ще Відновлення бійців після травм та безкоштовні масажі для діток з ДЦП: у Миколаєві працює реабілітаційний центр