«Не мовчи! Полон вбиває! У Миколаєві відбулася щотижнева акція на підтримку військовополонених та безвісти зниклих

У Миколаєві люди зібрались на щотижневу акцію-нагадування на підтримку військовополонених та безвісти зниклих. Гаслом "Не мовчи! Полон вбиває!" учасники закликають говорити та пам'ятати про тих, хто нині перебуває у російському полоні.

На заході 15 вересня побували кореспонденти Суспільного.

Мати військовополоненого Марина каже, на акцію-нагадування намагається ходити щотижня. Син жінки потрапив до полону в 2022 році у Маріуполі на металургійному комбінаті імені Ілліча. Розповідає, за цей час один раз, у липні 2024 року, отримала листа від сина.

"Казали, що листи свіжі, писалися у березні. Писав, що живий, здоровий, чекає та дуже сумує за нами. Він постійно думає про нас і чекає повернення додому", — каже жінка.

Мати військовополоненого Марина. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Ще одна учасниця акції Сніжана чекає нареченого. Дівчина розповідає, чоловік потрапив у полон під час оборони Маріуполя у квітні 2022 року.

"Інформації дуже довго не було про нього, навіть підтвердження. Можливості листуватися немає. Лише через рік, у 2023 році, мені його підтвердили МКЧХМіжнародний комітет Червоного Хреста., але це навіть був не дзвінок від них. Тоді просто багато кого почали підтверджувати. Я сама зателефонувала на нашу службу НІБНаціональне інформаційне бюро. та сама запитала, чи є підтвердження. І тільки тоді мені сказали, що офіційно він військовополонений", — згадує вона.

Наречена військовополоненого Сніжана. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Людмила вдруге на акції. Жінка каже, прийшла підтримати людей, які чекають на рідних з полону.

"Я стараюсь ходити на такі заходи й не тільки на акції. Стараюсь підтримувати рідних військовополонених і безвісти зниклих в соціальних мережах, тому що я знаю, що це таке — втрачати близьких. Я сама на цій війні втратила близького друга, тому я знаю, який це біль для людей", — висловлюється Людмила.

Учасниця акції Людмила. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Нагадати людям про полонених героїв вийшло близько 150 людей, повідомила інспекторка сектору превентивної комунікації відділу превенції Миколаївського районного управління поліції Алла Жугда.

Читати ще

Читати ще Майстер лісу. Історія колишнього військового, який дбає про ліс, засмічений боєприпасами

Читати ще «Музей на стінах міста»: у Миколаєві створили новий мурал за картиною Матісса «Танок»