Небезпечна знахідка. У лісі на Миколаївщині піротехніки знешкодили снаряд до РСЗВ «Смерч»

У Галицинівському лісі, що на Миколаївщині, знайшли та на місці знешкодили снаряд до РСЗВ "Смерч". Контрольований підрив здійснили піротехніки ДСНС. Виявили вибухонебезпечний снаряд співробітники громадської організації "Асоціація саперів України".

На місці події побували кореспонденти Суспільного.

Снаряд завдовжки 9 метрів виявили неподалік залізничної колії, під час нетехнічного обстеження.

"Під час нашої роботи тут (знайшли снаряд — ред.). Ми тут працюємо понад трьох місяців і значну частину вже обстежили", — говорить керівник групи нетехнічного обстеження ГО "Асоціація саперів України" Євгеній Канцев.

Снаряд завдовжки 9 метрів. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Далі за справу беруться піротехніки. Начальник відділення піротехнічних робіт Михайло Оголюк пояснив процес контрольованого підриву.

Ми використовуємо електродетонатори та шашки. Детонатор вставляємо в шашку, протягуємо котушку, відходимо на безпечну відстань. Потім даємо з машинки імпульс і відбувається підрив.

Котушка. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

За словами начальника відділу охорони та захисту лісів філії "Південний лісовий офіс" державного підприємства "Ліси України" Олега Авдєєвича, загальна площа територій, які потребують розмінування та обстежень по Миколаївській області становить 29,5 тисяч гектар.

Піротехніки. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Лісничий Сергій Завгородній каже, згорілого лісу в Галицинівському лісництві понад 160 гектарів.

"Поки ці ділянки насаджень повністю не розмінують, тут не можуть працювати лісівники. Тобто неможливо ні прибрати згорілий ліс, ні висадити новий, ні доглядати за насадженнями", — говорить Сергій Завгородній.

Галицинівський ліс. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

З його слів, оскільки дерево оброблене шкідниками й потріскане, використати його можна тільки як дрова.

"Якби це було трішки раніше, можна було б взяти якусь ділову деревину, використати її на якісь фортифікаційні споруди, або на відбудову пошкоджених приміщень", — додає Завгородній.