«Немає нічого неможливого, якщо не здаватися!» Як у 2024 році параспортсмени з Миколаєва виступили на світових змаганнях

За інформацією: Суспільне.

Протягом 2024 року миколаївські параспортсмени здобули п'ять золотих, чотири срібні та десять бронзових медалей на міжнародних змаганнях, зокрема Паралімпіаді.

Якими були виступи спортсменів-миколаївців у 2024 році на міжнародній арені — дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Виконувачка обовʼязків начальниці Миколаївського обласного центру фізичної культури та спорту осіб з інвалідністю "Інваспорт" Тетяна Жуковська розповідає, цьогоріч миколаївці були представлені на Паралімпіаді в чотирьох видах спорту: плаванні, легкій атлетиці, настільному тенісі та фехтуванні на візках. В останньому Миколаїв представляли Олег Науменко та Дмитро Серьоженко, але цьогоріч — без нагород. Попри це на кубках світу чоловіки завоювали шість медалей.

"Мабуть, вплинуло те, що вони дуже далеко від України тренуються. Не завжди тренування разом з тренерами", — розповідає Жуковська.

У тенісі на Паралімпіаді в активі миколаївців одна нагорода, каже Жуковська. Ірина Шинкарьова стала бронзовою призеркою в групових змаганнях з настільного тенісу.

Віктор Дідух та Ірина Шинкарьова гарантували собі медаль на Паралімпіаді-2024 у міксті. REUTERS/Kacper Pempel

Загалом, миколаївські спортсмени на Паралімпіаді-2024 у Парижі здобули вісім медалей: дві золоті й шість бронзових, говорить Жуковська.

Ігор Цвєтов (паралегка атлетика)

До зимового чемпіонату України готується параатлет Ігор Цвєтов. Він каже, своїм виступом на паралімпійських змаганнях — задоволений, був замотивований виступити там якнайкраще, адже на чемпіонат світу цьогоріч не поїхав.

"Фінансування, в країні складний час… І тому ми вже кинули всі сили на те, щоб на Паралімпійських іграх досягти неймовірного результату. На це було покладено не одну годину тренувань", — розповідає Ігор.

Миколаївський спортсмен Ігор Цвєтов. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Дві золоті медалі у бігу на 100 та 200 метрів — результат наполегливих тренувань Ігоря, говорить тренер спортсмена Віктор Деркач. Зараз тренуються п'ять разів на тиждень.

"Збільшуємо навантаження на ті групи мʼязів, на ті сухожилля, які знадобляться нам для виступу на чемпіонаті світу в Індії", — ділиться думками Віктор Деркач.

Анна Гонтар (параплавання)

Плавчиня Анна Гонтар каже, у 2024 році для неї першим великим турніром став чемпіонат Європи.

"Хоча на чемпіонаті Європи в Мадейрі я не здобула жодної медалі — цей досвід став цінним уроком і мотивацією йти далі. І вже у серпні 2024 на Паралімпіаді в Парижі я здобула три бронзові медалі", — говорить Анна Гонтар.

Плавчиня Анна Гонтар та тренери на Паралімпіаді-2024 у Парижі. Фото з особистого архіву Анни Гонтар

"Я побачила вперше в житті Париж, познайомилася з неймовірними людьми, які стали мені друзями, вступила на магістратуру, отримала звання "Заслужений майстер спорту України". 2024 рік навчив мене, що немає нічого неможливого, якщо не здаватися!" — розповідає миколаївська спортсменка.

Дмитро Василенко (параплавання)

Після першої у своїй карʼєрі Паралімпіади плавець Дмитро Василенко повернувся до Миколаєва, де і підтримує форму. До цього, каже, протягом двох років більшість тренувань були у Камʼянському, на Дніпровщині.

"Я на збори туди їжджу на тиждень-два, і знову повертаюся, оскільки я вже "дід" — мені 33 роки, в мене сімʼя, батьки — всі тут. Я не можу лише там тренуватися, це дуже складно", — говорить Дмитро.

Параплавець Дмитро Василенко. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Каже, хоча на Паралімпіаді нагород не здобув, зате зміг покращити свій результат на дистанції 50 метрів вільним стилем.

"У мене був кращий результат — 26 секунд 13 долі секунди. На Паралімпіаді я проплив за 25 секунд і 73 сотих. Чотири десятих — дуже вагомий результат", — говорить Дмитро.

Читати ще

Читати ще

Як генератори впливають на здоров’я людини, яка їм є альтернатива: пояснюють миколаївські спеціалісти

Довідковий Миколаїв