За інформацією: Суспільне.
На Миколаївщині збудували перший великий розсадник в коробах, де вирощується власний посадковий матеріал із закритою кореневою системою. Це значно збільшить приживлюваність саджанців і суттєво зменшить витрати на висадку лісів у південному регіоні.
Детальніше про сіянці дізнавалися кореспонденти Суспільного.
Перший великий розсадник у коробах на Миколаївщині збудували у селищі Березнегувате. Зі слів начальника Баштанського відділення Філії "Південний лісовий офіс" ДП "Ліси України" Віталія Курликіна, сіянці до Миколаївщини передали з міста Знам'янка Кіровоградської області.
"Ми отримали від них 344 тисячі. В одній касеті 60 сіянців, а одному великому коробі, якщо я не помиляюсь, 36 тисяч", — говорить Віталій Курликін.
Сіянці сосни кримської. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца
Віталій Курликін каже, на весні 2024 року побудували шість великих коробів, та готувалися до самостійного засіювання.
"Мали засівати у пісок, але з’явилася інша можливість отримати вже готове висіяне, більш якісне і на автоматичній лінії, то ми взяли вже готовий висіяний посадматеріал", — розповідає посадовець.
У коробах засіяли понад 30 тисяч сіянців сосни кримської.
"Це найбільш підходить для нашого регіону, вона пристосована до засухи й переносить пікові температури, які зараз у нас. От, наприклад, вже 2,5 місяці немає репродуктивних опадів нормальних, і температура на відкритому ґрунті понад 50 градусів, вона переносить такі температури", — додає Курликін
Начальник Баштанського відділення Філії «Південний лісовий офіс» ДП «Ліси України» Віталій Курликін. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца
Короби побудовані так, щоб за ними було зручно доглядати, каже ліснича Березнегуватського лісництва Віта Рябенька.
"Зараз ми знаходимося в одному коробі, який має доріжку і по два короби з боку для того, щоб полегшити догляд за сіянцями нашим лісокультурницям", — додає Віта Рябенька.
Короби з сіянцями. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца
За словами лісничої, наразі полив відбувається за допомогою крапельного зрошування. Через високу температуру повітря полив відбувається або з самого ранку, або пізно ввечері.
Спочатку у нас не було цієї системи, ми поливали пожежним автомобілем. Такий розпилювач робили, як душ зверху, але подивилися, воно неефективно, сітка дуже в себе вбирала вологу, волога накопичувалася в одному місці і виходить, там пролило, там ні.
Крапельне зрошування сіянців. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца
Наразі сіянцям у коробах — місяць, коли вони виростуть, їх планують висадити на Миколаївщині, розповіла Віта Рябенька.