За інформацією: Суспільне.
Миколаївська міська рада затвердила 68 точок продажу новорічних ялинок. Ціни на святкове дерево варіюються залежно від розміру та пишності.
Скільки цього року коштує новорічне дерево, які документи мають бути у продавців для законної торгівлі та як перевірити легальність їхньої вирубки кореспондентам Суспільного розповів головний лісничий Філії "Південний лісовий офіс" Василь Дорошук.
З його слів, плантації новорічних ялинок створюються восени та навесні. На 5-річній плантації можна знайти дерева до одного метра заввишки. А щоб вирости до двох-трьох метрів, дереву потрібно більш ніж десять років.
"Ялинка, яка приблизно буде 1,5 метра, як її зрубають, вартість її буде 220 гривень, сусідня ялинка ось буде до метра, її вартість буде 200 гривень", — говорить лісничий.
Головний лісничий Філії «Південний лісовий офіс» Василь Дорошук. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
На кожне дерево перед продажем має бути прикріплений штрихкод. Він доводить, що сосна або ялина була вирубана легально, зазначає Дорошук.
"Є випадки незаконної вирубки ялинки, нині мінімальний штраф за ялинку виходить 265 гривень 82 копійки. Якщо до ступеня припинення росту зрубати ялинку у зимовий період, грудень-січень, то штраф множиться втричі", — розповідає Василь Дорошук.
Бирки, які мають бути на ялинках. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Директорка департаменту економічного розвитку Миколаївської міської ради Тетяна Шуліченко каже, що виконавчий комітет затвердив 68 точок для продажу новорічних ялинок: 26 точок у Заводському районі, 20 — в Інгульському районі, 16 — у Центральному районі та 6 — у Корабельному районі. Несанкціоновану торгівлю рекомендовано контролювати Головному управлінню Національної поліції. Аби законно продавати свій товар, у реалізатора мають бути документи.
"Це декларація про режим роботи, договір на вивіз сміття і безпосередньо, щоб ялинки були чиповані штрихкодами. Сам підприємець повинен мати ті документи, які передбачені чинним законодавством України, для ведення підприємницької діяльності", — говорить Тетяна Шуліченко.
Сосни. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Місцева жителька Тетяна каже, аромат хвойних дерев вабить, але вважає купівлю ялинки цього року зайвою витратою.
"Ялинку купувати не будемо, я краще ці гроші віддам на ЗСУ, а можна обійтися цей рік без ялинки", — розповідає Тетяна.
Місцева жителька Тетяна. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
У асортименті продавця Геннадія лише сосни, ціна варіюється від 500 до 1500 гривень залежно від розміру та об'єму дерева, каже продавець.
"Може бути ялинка приблизно метри два, але повністю без гілок, без нічого. Така ялинка буде коштувати дешевше, ніж така пухнаста і дорога, звісно", — каже Геннадій.
Генаддій пакує сосну в сітку. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Бирок зі штрихкодом на соснах немає, але продавець каже, на весь товар має документи.
"Як мені сказали на сосни не потрібні бірки, там на них є документи", — говорить Геннадій.
Продавець Геннадій. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
У продавчині Ольги найдешевше дерево коштує 150 гривень, а найдорожче — 1400 гривень. Жінка зазначає, роботодавець самостійно вирощує святкові дерева. За словами Ольги, всі необхідні документи для продажу є.
"Документи я не буду показувати, я не знаю, без хазяїна я не можу показати. Хоча ми людям показуємо, в нас навіть є чеки. Якщо людині треба взяти ялинку і десь везти, ми виписуємо чек, і вже ніхто його не зупинить, там з печаткою, число, кількість ялинок, по якій ціні", — говорить Ольга.
Ялинки. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Миколаївка Анжеліка ще кілька років тому придбала штучну ялинку.
"Все життя живу купували, а зараз в цілях економії штучну почали брати, а на ці тільки дивимось, які гарні", — говорить Анжеліка.