За інформацією: Суспільне.
У Галицинівській громаді, що на Миколаївщині, шість майстринь-волонтерок створюють поробки, які дарують військовим та продають на ярмарках і онлайн-аукціонах. Так майстрині збирають гроші для ЗСУ.
Про це кореспондентам Суспільного розповіла староста сіл Наталія Панашій.
"Такі вироби, як у нас на виставці, є не в багатьох. У нас на території вони перебувають недовго — розлітаються по всіх куточках України та за кордон".
За словами старости сіл, нещодавно до громади приїжджали представники організації "Київські леви" — італійського осередку. Вони придбали коробку виробів на 11 тисяч гривень. Гроші поклали у бутиль для допомоги захисникам.
Староста сіл Наталія Панашій. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
В кімнаті п’ятеро майстринь, кожна зайнята своїм етапом роботи. Жінки збирають ляльки-мотанки.
"Кожна вносить у цю ляльку свою частинку душі. Ось Ліза Антонівна у нас крутить ось такі голови — накручено вже їх тисячі. Пані Галина робить ось такі коси — перемотано тисячі метрів ниток. Своїх ниток нам не вистачає — зносять люди, приносять волонтери", — говорить майстриня Наталя.
Жінки збирають ляльки-мотанки. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Тут же нарізають і підшивають наряди для ляльок. Вони бувають у піксельній тематиці, з українськими народними візерунками або комбіновані. Голови ляльок прикрашають вінками або косинками. Ще одна волонтерка виготовляє деталі поробок удома. Волонтерським творчим об’єднанням "Сова" керує пані Світлана.
"Здавалося б, ну що та лялечка? Але був один відгук — пише військовий: "Нас так обстрілювали, а я взяв вашу лялечку отак у руки, стою і молюся".
Ляльки-мотанки, які зробили волонтерки. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Всередину ляльок вкладають мішечки з духмяними травами — лавандою або м’ятою. Також працюють і з більшими моделями, які продають на ярмарках та через соціальні мережі.
Ляльки-мотанки, які зробили волонтерки. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Для молоді, переселенців та всіх, хто зацікавлений у творчості, тут проводять майстеркласи. Вторговані гроші з ярмарків передають безпосередньо на потреби війська або використовують для закупівлі матеріалів у місцевий волонтерський хаб, де шиють одяг для військових, додала Наталія Панашій.