Облаштували укриття для 200 дітей: у Миколаєві відновили роботу дитсадка

У Миколаєві облаштували найпростіше укриття в одному з дитячих садків, який не працював з лютого 2022 року. Сховище на понад 230 квадратних метрів розраховане на 200 дітей. У приміщенні є класи для різних вікових груп, спальні й спортивні зони, та санвузол.

Про це 30 липня кореспондентам Суспільного розповіла керівниця дитячого садку Оксана Гончарова.

Через початок повномасштабного вторгнення дитячий садок призупинив свою роботу. Відновити освітній процес не вдавалося через відсутність укриття, розповіла керівниця закладу Оксана Гончарова.

"Зараз, коли у нас є настільки чудове укриття — ми не розглядаємо і не хочемо вірити в те, що це "укриття", тому що для нас це страшне слово. Але ми вважаємо, що дуже скоро наступить мир — наша перемога, і це буде додаткове приміщення у дітей, де вони зможуть проводити свій вільний час", — розповідає Гончарова.

Інвентар для розвитку дітей в укритті одного з дитсадків Миколаєва, 30 липня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

На відновлення роботи садка очікували як батьки, так і діти, говорить вихователька-методист Еліна Кравець.

"Комунікативна діяльність — це головне для кожної дитини, у кожному процесі. Освітня діяльність — головний момент до набуття знань, навичок, досвіду для дітей дошкільного віку".

Вихователька-методист дитячого садку Еліна Кравець, Миколаїв, 30 липня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Укриття поділене на кілька приміщень: тут є спортивні та спальні зони, санвузол та класи. Кожна вікова група перебуває в окремих приміщеннях разом з педагогами, говорить вихователька.

Стіна у сховищі розписана кольровою крейдою, Миколаїв, 30 липня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Приблизно три місяці витратили на ремонт та облаштування укриття. Відновлювали підлогу, стіни — робили найпростіше укриття, розповів представник Данської ради у справах біженців (DRC) Тарас Дубенко.

"Приблизно 100 тисяч доларів коштувало все обладнання, роботи. Ми оцінювали кожен матеріал й обладнання по ринковій вартості, але ж по європейських стандартах", — говорить Тарас Дубенко.

Так виглядало приміщення до того, як у ньому облаштували укриття, Миколаїв, 30 липня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Представник Данської ради у справах біженців (DRC) Тарас Дубенко, Миколаїв, 30 липня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Богдана Будулуца

Сховище облаштували за підтримки благодійного фонду "SavED" у співпраці з Данською радою у справах біженців (DRC) за фінансової підтримки від Novo Nordisk.

Читати ще

Читати ще Армія РФ вдарила по прибережних громадах Миколаївщини: як минула доба

Читати ще Чотири вулиці Миколаєва названі на честь льотчиків 299-ї бригади тактичної авіації

Читати ще Отримала опіки рук та ніг: на Миколаївщині літня жінка намагалась власноруч загасити пожежу