Обмін досвідом та дружба. Миколаївська бібліотека імені Кропивницького співпрацює з луцькою та харківською

Жінки під час онлайн-зустрічі, 14 грудня 2023 року. Фото: Павло Москальов/Facebook

Миколаївська центральна міська бібліотека імені Марка Кропивницького 14 грудня об'єдналася для співпраці з бібліотеками Луцька та Харкова. Працівники закладів після дводенних онлайн-зустрічей ухвалили рішення, щоб бібліотеки стали "посестрами".

Про це повідомили у пресслужбі Центральної міської бібліотеки імені Марка Копивницького у Facebook.

У пресслужбі зазначили, що миколаївська бібліотека прагне налагодити дружнє спілкування та обмін досвідом з Луцькою міською централізованою бібліотечною системою та Централізованою бібліотечною системою Салтівського району Харкова.

"Нам був цікавий досвід однієї та другої бібліотеки. Ми всі розуміємо, що Луцьк — це одне з тих міст України, яке найменше постраждало від російської агресії. А Харків, так само як і Миколаїв — місто, яке зазнало страшних потрясінь, і ще, так само як і ми, не повернулося до повноцінного життя. Всі ми, бібліотекарі, Луцька, Харкова й Миколаєва намагаємося робити так, щоб до нас приходили користувачі, щоб у бібліотеці були нові обличчя", — говорить директорка Миколаївської центральної бібліотеки імені Марка Кропивницького Інга Хоржевська.

Інга Хоржевська, 14 грудня 2023 року. Фото: Павло Москальов/Facebook

Корпоративна підтримка — це те, чого потребують бібліотеки, каже Інга Хоржевська.

Представники луцької та харківської бібліотек під час онлайн-зустрічі, 14 грудня 2023 року. Фото: Павло Москальов/Facebook

В евакуації у Луцьку перебувала бібліотекарка ЦМБ імені Кропивницького Світлана Пономаренко. Колеги з Луцької централізованої бібліотечної системи допомогли їй адаптуватися.

"Коли я працювала у Луцьку вже з перших днів відчула себе в бібліотечній родині. Звичайно, сумувала за містом, за колегами, за своїм робочим місцем. Але лучани заповнили оту порожнечу, що називається комфортною роботою, те, що називається творчістю. Тобто, я там змогла відчути себе потрібною у такій же сфері", — розповідає Світлана Пономаренко.