«Очікували два довгих роки»: у Миколаєві 26 шкіл повернулися до очного навчання

У Миколаєві 26 шкіл з 64 розпочали навчальний рік у очному форматі. Це заклади, які облаштували укриття. Сьогодні, 2 вересня, у багатьох з них відбулася шкільна лінійка.

Директорка однієї зі шкіл Галина Макарова розповіла кореспондентам Суспільного, як готувалися до початку навчального року.

На її думку, очне навчання є якіснішим за дистанційне, тому і учні, і вчителі чекали відкриття школи.

"Емоції нас переповнюють тому, що ми очікували, очікували два довгих роки на рішення про те, що діти сядуть за партами. Діти очікували, батьки очікували".

Директорка школи Галина Макарова виступає перед учнями, 2 вересня 2024 року, Миколаїв. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон

Аби отримати дозвіл на очне навчання, необхідно було створити безпечні умови для працівників та школярів.

"В цьому році, звичайно, на вимоги часу ми підготували найпростіше укриття, яке дає нам можливість зберігати дітей, дати їм можливість спокійно навчатися і знати, що в надзвичайній ситуації вони будуть захищені", — розповіла Галина Макарова.

Першокласники на шкільній лінійці, 2 вересня 2024 року, Миколаїв. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон

Вперше на шкільній лінійці першокласник Тимофій. Мама Ксенія каже, рада, що дитина навчатиметься очно.

Першокласник Тимофій. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

"Дуже чекали відкриття школи, бо навчання онлайн — це для діток-першачків дуже важко і дітки не розуміють. Тому ми дуже раді, що в нашому краї, на Миколаївщині і саме в місті Миколаїв нарешті відкрили велику кількість навчальних закладів", — каже мати першокласника.

Діти з синьо-жовтим прапорцем. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук

Класна керівниця одного з перших класів Юлія Сюсіна каже, перший урок доведеться проводити без світла.

"Але ми готувались до цього. Тобто у нас є ліхтарі і діток ми також попереджали. Ми ще знайомимося тільки, у нас ще попереду все. Я думаю, що все буде гаразд", — говорить викладачка.

Перший урок першокласників. Суспільне Миколаїв/Юлія Філімон

Десятикласниця Сніжана понад два з половиною роки навчалася онлайн і тривалий час не бачилась з однокласниками.

«Я взагалі дуже рада, що в нас була очна лінійка, що я нарешті побачила своїх друзів. Ми дуже давно не бачилися. Ось також у нас в планах піти потім погуляти» Сніжанадесятикласниця

За словами начальниці управління освіти Миколаївської міської ради Ганни Личко, другого вересня в очному форматі запрацювали 26 шкіл Миколаєва.

Читати ще

Читати ще У Миколаєві з другого вересня 26 шкіл працюватимуть очно й у змішаному форматах

Читати ще За тиждень на Миколаївщині з’явилася на світ 101 дитина