За інформацією: Суспільне.
На Миколаївщині станом на травень 2025 року водогін збудовано на понад 50 відсотків. Очищену воду до міста планують подати у серпні.
Про це сказав у коментарі Укрінформу голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин.
За його словами, будівництво почалося в кінці січня 2025 року.
"Ми розуміємо, що зима складний період для будівництва. Але понад 50 відсотків вже побудовано, і я думаю, що за графіком, у липні ми завершимо будівництво всіх об'єктів. У серпні ми маємо подати воду в Миколаїв", — говорить Сухомлин.
Сухомлин каже, будівництво водогону не гарантує наявності чистої питної води, адже в місті складна ситуація з її очищенням. Тому разом із будівництвом водогону вирішується й проблема очищення води — до проєкту будівництва додали реконструкцію очисних споруд міста.
"Тепер за декілька місяців нам треба відпрацювати проєкт, придбати обладнання, встановити, протестувати, запустити й (виконати — ред.) багато інших процесів, аби встигнути синхронізувати запуск водогону з подачею очищеної води. Роботи багато, але я думаю, ми впораємось", — розповідає очільник агентства.
Голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин. Суспільне Житомир
За словами Сергія Сухомлина, загальна довжина водогону становить понад 67 кілометрів, ще близько 15 кілометрів — це окрема гілка для зрошення аграрних земель.
Що відомо про водопостачання у Миколаєві
- 12 квітня 2022 року внаслідок російських обстрілів був пошкоджений магістральний водогін Дніпро-Миколаїв, внаслідок чого майже на місяць було припинено централізоване водопостачання. Нині, майже 3 роки, місто без централізованої подачі питної води. Воду подають з річки Інгулець.
- У Миколаєві планують відновити водопостачальну інфраструктуру завдяки співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку.
- Кабінет міністрів виділив 125,5 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету на водозабезпечення у Миколаєві.
- Централізоване постачання питної води у Миколаєві не з’явиться до 2025 року. Станом на квітень 2024 року фахівці визначили водозабори, що можна використати, розробили техніко-економічне обґрунтування.
- З травня 2022 року в Миколаєві розпочали заповнювати водопровідну систему міста технічною водою з річки Південний Буг.
- Фахівці комунального підприємства "Миколаївводоканал" обстежили ділянки водогону Дніпро-Миколаїв.
- У Миколаєві працюють близько 200 точок видачі питної води. Про це свідчить онлайн-карта, створена Миколаївською міською радою. Мешканці прилеглих будинків набирають воду з резервуарів, що наповнюють рідиною зі свердловин.
- Станом на кінець 2024 року на Миколаївщині тривали роботи з проєктування нових водозабору та водогону, аби забезпечити питною водою миколаївців. Зараз вода подається з річки Інгулець. Також на стадії вирішення облаштування нових очисних споруд.
- Будівництво водогону з Нової Одеси до Миколаєва має бути завершено до осені 2025 року. Станом на 21 січня 2025 року на проєкт вже виділено вісім мільярдів гривень.
- Очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім 26 лютого повідомив, що власникам землі, повз господарства яких здійснюватиметься будівництво водогону, надаватимуть компенсацію за втрачений врожай.
Читати ще
Читати ще
Питна вода для миколаївців: як просувається будівництво нового водозабору та водогону
Читати ще
На Миколаївщині триває будівництво магістрального водогону: які роботи вже виконані