Оцінювали за критеріями Міносвіти: у Миколаєві нагородили учасників «Миколаївського диктанту»

У Миколаєві в бібліотеці імені Марка Кропивницького 23 серпня нагородили переможців "Миколаївського диктанту". Учасники писали його 28 червня в офлайн та онлайн форматах. Серед 15 переможців, одна учасниця з Луцька. А троє з них отримують дипломи вдруге поспіль.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла голова журі, директорка Миколаївської центральної міської бібліотеки імені Марка Кропивницького Інга Хоржевська.

Сам захід започаткували у 2023 році. Цьогоріч 28 червня у бібліотеці писали диктант 72 людини. Крім того, майже 700 людей доєдналися онлайн, говорить Хоржевська.

"На жаль, ми не врахували такий складний фактор як відключення світла, але такі вже обставини".

Членкиня журі Ольга Ворошилова каже, перевірку здійснювали за традиційною методикою, яку використовують у навчальному процесі: "Підраховували загальну кількість орфографічних та пунктуаційних помилок. Оцінювання відбувалося відповідно до встановлених МОН України критеріїв".

Членкиня журі «Миколаївського диктанту» Ольга Ворошилова. Миколаїв, 23 серпня 2024 року. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Переможці отримали дипломи, підручник "Українська як іноземна", який був виданий у Миколаєві, а також продукцію, брендовану миколаївськими пейзажами.

Нагороди для переможців «Миколаївського диктанту» 2024 року, 23 серпня. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Серед тих, хто отримує вдруге диплом з "Миколаївського диктанту" викладачка української мови та літератури миколаївського ліцею №28 Ольга Левчук.

"Участь тут — справа принципу. Я кожного року долучаюся до Всеукраїнського диктанту, і коли почула про його аналог — захотіла спробувати свої сили і тут. Звичайно, ж коли ти вимагаєш перемог від своїх учнів, ти маєш теж тримати рівень", — розповідає Левчук.

Вперше випробувати свої сили із написання диктанту вирішив Дмитро Щербак. Цьогоріч чоловік потрапив до списку кращих.

"У школі диктанти писав доволі успішно. Казали, що в мене вроджена грамотність, і диктант було писати легше, ніж вирішувати граматичні завдання", — ділиться враженнями Дмитро Щербак.

Учасник «Миколаївського диктанту» 2024 року Дмитро Щербак. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Читати ще

Читати ще У Миколаєві організували виставку-продаж: гроші спрямують захисникам