Офлайн та змішаний формат навчання: розвиток освіти на Миколаївщині в умовах війни

Директорка департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Веліховська. Фото: Катерина Шелест/Суспільне Миколаїв

На Миколаївщині станом на січень 2024 року 189 шкіл працюють очно та в змішаному форматі. Їхня кількість зростає, як тільки з’являються умови для навчання офлайн.

Про це під час брифінгу 24 січня 2024 року розповіла директорка департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Веліховська.

Проводяться тренінги в навчальних закладах, тобто колективи готуються до роботи офлайн. Протягом цього року вже частина закладів перейшла на офлайн-навчання. У 73 закладах на сьогодні працює офлайн-навчання, 116 працюють у змішаній формі й 242, поки що працюють дистанційно.

За словами директорки департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА, на Миколаївщині також стартував пілотний проєкт "Офіцери безпеки" у школах, він триватиме пів року. Стажування поліцейських вже завершилося, до роботи у школах залучено 38 правоохоронців.

"Треба створювати безпечне освітнє середовище і, на жаль, можуть бути принесені і вибухонебезпечні предмети до навчального закладу, не дай боже, зброю і таке інше. І дійсно повинна бути людина, яка може вчинити цьому опір і саме головне має на це право і вони підготовлені", — говорить Алла Веліховська.

Що відомо про проєкт "Офіцери шкільної безпеки"

• З січня 2024 року 38 офіцерів безпеки стануть до роботи в навчальних закладах Миколаївщини, зазначив начальник Головного управління Нацполіції у Миколаївській області Сергій Махно. Офіцеру необхідно буде слідкувати за людьми, які потрапляють у приміщення школи.
  • Про те, як реалізовуватимуть проєкт у регіоні розповіла директорка департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Веліховська.
  • Від 22 січня 2024 року у навчальних закладах Вознесенської громади стали до роботи дев'ять офіцерів безпеки. Пілотний проєкт реалізовують у навчальних закладах, що наближені до зони бойових дій.