Окопні «світлячки» для військових. Волонтери з Миколаївщини долучилися до ініціативи «Щедрий Вівторок»

Подарунки для дітей, які долучилися до заходу. Фото: Президент ГО «МООЛМС «Молодь — майбутнє нації» Євгеній Нотевський

На Миколаївщині волонтери МООЛМСМиколаївська обласна організація лідерів молодіжного самоврядування "Молодь — майбутнє нації" 28 листопада долучилися до ініціативи "Щедрий Вівторок". Волонтери разом із дітьми майстрували окопних "світлячків". Загалом за дев'ять місяців 2023 року волонтери направили 600 виробів на потреби Збройних сил України.

Про це кореспондентам Суспільного розповів Президент ГО "МООЛМС "Молодь — майбутнє нації", голова Волонтерського штабу Миколаївської області Євгеній Нотевський.

"Наша організація стала амбасадором руху “Щедрий Вівторок” з 2020 року в Миколаївській області. З того часу ми активно впроваджуємо його цінності. І цей рік не став винятком", — говорить Євгеній Нотевський.

У День добрих справ, 28 листопада, до Волонтерського штабу завітали шість членів гуртка "Радіоелектронного конструювання" зі своєю керівницею Оленою Семеновою.

"У штабі майстрували окопних "світлячків" для Збройних сил України. Цих "світлячків" якраз майструють вже рік і через нас передають бойовим бригадам. За запитами, понад 600 одиниць вже зроблені та передані військовим", — каже Нотевський.

Учасники майструють «світлячків». Фото: Президент ГО «МООЛМС «Молодь — майбутнє нації» Євгеній Нотевський

Наставниця Олена Семенова. Фото: Президент ГО «МООЛМС «Молодь — майбутнє нації» Євгеній Нотевський

Дівчина демонструє виріб. Фото: Президент ГО «МООЛМС «Молодь — майбутнє нації» Євгеній Нотевський

Волонтери надають дітям батарейки та світлодіоди. Решту — вихованці гуртка роблять самі.

"Ми захотіли так зробити, щоб присвятити до Дня добрих справ, так би мовити, заохотити надалі. Подарували дітям солодкі подарунки й книжечки про благодійність від фонду "Zagoriy Foundation". Це вони по Україні проводять "Щедрий Вівторок". Наші, так би мовити, координатори з Києва", — зазначає Євгеній Нотевський.

Солодощі для присутніх. Фото: Президент ГО «МООЛМС «Молодь — майбутнє нації» Євгеній Нотевський

"Світлячків" можна використовувати в декількох цілях: від освітлення до фіксації напрямку руху при зміні позицій, каже Нотевський.

"Є червоного й білого світла. Червоні, особливо вночі, щоб противник не бачив. Коли треба швидко від артилерії сховатися", — розповідає Президент ГО "МООЛМС "Молодь — майбутнє нації".

Процес розробки «світлячка». Фото: Президент ГО «МООЛМС «Молодь — майбутнє нації» Євгеній Нотевський

Зі слів Євгенія Нотевського, патріотизм повинен проявлятися на справі. Під час заходу учасники створили десять виробів готових до роботи.

"Чим більше вони (діти — ред.) залучені в такі подібні справи, то тим більше вони розуміють, що їхній внесок в перемогу значно цінніше, ніж просто про це говорять дорослі. Тому це дуже важливо", — говорить чоловік.

Що відомо про "Щедрий Вівторок"

• Ініціатива “Щедрий Вівторок”, українська частина глобального руху #GivingTuesday. Акція започаткована в США у 2012 році з метою творити добро та допомагати тим, хто цього потребує. В Україні рух запровадили у 2018 році.