За інформацією: Суспільне.
У 2024 році на Миколаївщині винесли понад сім тисяч постанов через порушення військового обліку або втрату документів. Військовозобов’язані, які не оновили свої облікові дані вчасно, можуть отримати штрафи.
Як відбувається процес оновлення та які є нюанси, читайте у матеріалі Суспільного.
Військовозобов’язаний місцевий житель Віктор відвідав Інгульський територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, щоб оновити дані. Чоловік розповів, що минулого року оновлював облікову інформацію, але зараз прийшов повторно, оскільки має статус "обмежено придатний".
"Лікувався, знову прийшов оновити дані, бо в мене обмежена придатність. Взяв направлення і буду йти на ВЛКВійськово-лікарські комісії", — розповів Віктор.
Військовозобов’язаний місцевий житель Віктор. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
За словами начальника відділення військового обліку та бронювання Інгульського ТЦК та СП Олександра Махині, військовозобов’язані та резервісти повинні були оновити свої дані до 16 липня 2024 року. За порушення встановлених термінів передбачено штрафи у розмірі від 17 до 25 тисяч гривень. Утім, оновити дані можна і зараз.
Для цього є кілька варіантів: звернутися до Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), скористатися електронним кабінетом військовозобов’язаного або резервіста, або ж особисто прийти до територіального центру комплектування. Якщо людина звертається особисто, то вона надає оператору свої актуальні дані, які потім вносять до державного реєстру.
"Після оновлення даних звертаємо увагу на те, як давно людина проходила ВЛК чи немає статусу обмежено придатного".
Якщо у військовозобов’язаного є статус "обмежено придатний", йому необхідно пройти військово-лікарську комісію (ВЛК). Крайній термін для цього — п'яте лютого 2025 року.
Начальник відділення військового обліку та бронювання Інгульського ТЦК та СП Олександр Махиня. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
За результатами обстеження людині можуть надати один із наступних статусів:
- придатний до військової служби;
- придатний для служби у резервних підрозділах або навчальних центрах;
- тимчасово непридатний (на термін від 6 до 12 місяців);
- або непридатний до служби.
Олександр Махиня також повідомив, що однією з поширених проблем є втрата або пошкодження військово-облікових документів.
"За недбале зберігання військовозобовʼязаними та резервістами своїх військово-облікових документів, що призвело до їх втрати — тягне за собою штраф від 30 до 50 неоподатковуваних мінімумів", — пояснив він.
Це становить від 510 до 850 гривень. За повторне порушення штраф може досягати 1700 гривень. За інформацією обласного ТЦК та СП, у 2024 році на Миколаївщині було винесено 7031 постанову про порушення військового обліку або втрату документів.
Приклад заповнення заяви. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Начальник адміністративного відділення Юрій Сюсько розповів про зміни, які стосуються окремих категорій військовозобов’язаних.
"Окремі військовозобовʼязані: це багатодітні, люди з інвалідністю отримали можливість оформлювати відстрочку, не приходячи до ТЦК, через "Резерв+", — зазначив Юрій Сюсько.
Начальник адміністративного відділення Юрій Сюсько. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
За його словами, відстрочку продовжать автоматично, якщо дані не змінилися або були оновлені вчасно.
Читати ще
Читати ще
Небо затягне хмарами: погода на Миколаївщині 23 січня