Освіта для дорослих: як здолати «кадровий голод» на Миколаївщині

Учасники навчального курсу для електромонтажників з освітлення та освітлювальних мереж, які спеціалізуються на обслуговуванні відновлювальних джерел енергії. Фото: Олена Лука / UNDP в Україні

У 2023 році на професійне навчання за сприяння Миколаївського центру зайнятості направили майже 900 людей. В області близько ста людей скористалися програмою ПРООН і отримали сертифікати слухачів курсів часткових професійних компетентностей.

Про це в етері програми "Радіодень" кореспондентам Суспільного розповіла заступниця директора департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації Людмила Комісарова.

Курси за програмою ПРООН почали діяти з червня 2023 року.

"Протягом пів року вивчали досвід Естонії. Це вузькопрофільна підготовка, але вкрай необхідна роботодавцю. Ми не видаємо сертифікат, чітко на вимогу роботодавців навчаємо здобувача освіти протягом 3-4 тижнів", — зазначила посадовиця.

Зі слів Комісарової, у грудні 2023 року майже 80 відсотків випускників знайшли роботу за фахом. Наразі програма розрахована на здобуття 10 професій за 15 курсами.

"З 15 січня відкриті нові курси на базі Миколаївського центру професійної освіти зі спеціальності "Молодша медична сестра з догляду за хворими". Також з 15 січня розпочали навчання слухачі в Арбузинському професійному аграрному ліцеї з професії "Лаборант хімбактеріологічного аналізу", — говорить жінка.

У 2024 році проєкт з часткових професійних компетентностей триватиме.

Можливості професійної освіти та перекваліфікації також передбачені в навчальних програмах Миколаївського обласного центру зайнятості. Йдеться про дуальнуНавчання у закладі освіти поєднують з навчанням безпосередньо на робочому місці. форму навчання. У 2023 році в такий спосіб навчалися 14 зареєстрованих безробітних, говорить начальниця відділу активних програм зайнятості Миколаївського обласного центру зайнятості Луїза Вініченко.

"Це гарантія працевлаштування. Вчаться безробітні на базі професійно-технічних навчальних закладів області, у роботодавців, в центрах професійно-технічної освіти Держслужби зайнятості. Навчання коштом фонду соціального страхування. Термін визначають відповідно до робочих планів, освітніх програм, і він не може перевищувати десять місяців", — говорить Луїза.

Напередодні опалювального сезону 2023-2024 років навчалися за такою формою вісім безробітних за професією "Оператор котельні". Люди вже працевлаштовані на підприємство, каже посадовиця.

На Миколаївщині працюють 11 центрів професійно-технічної освіти, що здійснюють підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації дорослого населення за 95 ліцензованими робітничими професіями.