За інформацією: Суспільне.
У 2024 році на Миколаївщині на 58 відсотків зросла кількість шкіл, що працюють очно або у змішаному форматі. Такі зміни стали можливими завдяки облаштуванню укриттів, закупівлі шкільних автобусів і допомозі міжнародних організацій. Це перший навчальний рік з початку повномасштабного вторгнення, коли восени частина шкіл області відкрила двері для учнів.
Про зміни в навчальному процесі кореспондентам Суспільного розповіли вчителі, учні та батьки.
Місцева жителька Юлія привела свою доньку до ліцею й розповіла, що повернення до очного навчання позитивно позначилося на її дитині. За її словами, навчання вдома не давало таких результатів, як заняття у класі.
"Вона краще почала працювати, руку підіймати, читати і відповідати. А вдома якось за планшетом ховалася й боялася. Але зараз каже, що не боїться, краще стало", — розповіла Юлія.
Місцева жителька Юлія з донькою. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Жителька Миколаєва Катерина також задоволена змінами. Вона каже, що її дитина стала більш комунікабельною.
"Моя дитина, наприклад, щаслива. Вона приходить додому в піднесеному настрої. Вона тут може поспілкуватися зі своїми однокласниками".
Місцева жителька Катерина із дітьми. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Директор одного із Миколаївських ліцеїв Андрій Апостолов пояснив, що повернення дітей за парти стало можливим завдяки побудові нового укриття. Воно розраховане на 200 людей.
"Все, що тут зроблено, побудовано — це від "SavED", а електроніка, обладнання для уроків були надані нам управлінням освіти", — каже Андрій Апостолов.
Директор ліцею Андрій Апостолов. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Вчителі зазначають, що поєднання офлайн і онлайн навчання має свої труднощі. Вчителька початкових класів Вікторія Суровицька каже, що через змішаний формат доводиться витрачати більше часу.
"Зайві запитання ставиш: "Діти дистанційно, підніміть ручки, хто хоче відповісти". Розділяюсь і втрачаю час. Можливо, на кілька прикладів розвʼязуємо менше. Йдемо повільно, але впевнено".
Вчителька початкових класів Вікторія Суровицька. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
У Миколаєві ремонт укриттів завершили в 33 школах, де станом на грудень 2024 року навчаються близько 38 тисяч дітей. З них майже 18 тисяч перейшли на очний або змішаний формат. У Первомайській громаді ситуація складніша: всі школи там пошкоджені. У ліцеї села Новомиколаївка наразі навчаються лише 100 учнів з 1 по 9 клас.
"На жаль, 10-й і 11-й класи не набрали в цьому році. Ми сподіваємось, що наш ліцей буде відновлений, оскільки проєкт вже зроблений. Майже всі діти вже повернулися до села", — каже директорка Новомиколаївського ліцею Валентина Саваренюк.
Директорка Новомиколаївського ліцею Валентина Саваренюк Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Новомиколаївський ліцей Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
Директорка департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська повідомила, що більшість шкіл області вже працюють очно або в змішаному форматі.
"Освітні послуги очно надають 99 закладів. Змішано — 180, що складає 67 відсотків всіх закладів, і дистанційно — 136".
Вона також повідомила, що понад 17 тисяч дітей та близько 51 відсоток вчителів, які перебували за кордоном, повернулися до області.
Директорка департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА Алла Веліховська. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк
"Було закуплено за гроші державної субвенції разом зі співфінансуванням громад 26 автобусів. Вісім маленьких мінівенів, які були передані урядом Німеччини, так само були передані до шкіл для перевезення дітей, які навчаються в інклюзивних класах", — додала Алла Веліховська.
Підготовлені укриття є в 189 школах області, а 65 мають спеціальні захисні споруди. Зараз у закладах освіти області навчаються понад 100 тисяч учнів.
Читати ще
Читати ще
Укрзалізниця додала вагони на популярні маршрути до новорічних свят: перелік поїздів