За інформацією: Суспільне.
Волонтери гуманітарного проєкту "LET`S DO IT UKRAINE SOS" привезли у Снігурівську міську громаду, що на Миколаївщині, осушувальні машини. Техніку передали дитсадкам та людям, які мешкають у приватних будинках.
Про це 23 липня кореспондентам Суспільного розповіла координаторка проєкту Юлія Мархель.
"Ми їх привезли, ще додатково сім сюди та зараз два вже будуть подаровані в соціальні об'єкти, а п'ять продовжать їздити на півдні та осушувати домогосподарства. Одна машина в одній сім’ї працює від одного до двох тижнів, залежно від блекаутів та самого рівня вологи. Машина розумна і вона показує рівень вологості у приміщенні", — говорить Мархель.
Координаторка гуманітарного проєкту «LET`S DO IT UKRAINE SOS» Юлія Мархель. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
У одному з дошкільних навчальних закладів у Снігурівці відремонтували після паводку підвальне приміщення, яке використовується як укриття. Але оскільки воно підвальне, волога тут відчувається постійно, говорить директорка закладу Ірина Тімуш. Це вже другий осушувач у цьому укритті.
"Осушувачі дуже важливі для нашого закладу. Тому що це підвальне приміщення, тут постійна вологість. Коли тут дітки займаються, тут ще більше підіймається. Тому ми їх вмикаємо і зайву вологу вони вже забирають. І тим самим вони осушують повітря і саме приміщення", — пояснює жінка.
Директорка Снігурівського дитячого садка Ірина Тимуш. Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Підвальне приміщення дитячого садка, облаштоване осушувальними машинами Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Підвальне приміщення дитячого садка, облаштоване осушувальними машинами Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Один такий осушувач коштує 37 тисяч гривень.
Осушувальна машина. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
За кілька кілометрів від міста Снігурівка розташоване село Афанасіївка. Сюди такі осушувачі волонтери вже привозили, але за словами Юлії Мархель, люди їх потребують ще. Від затоплення внаслідок підриву Каховської ГЕС постраждав дім Сергія.
"Ось вода була тут. А тоді що? Воно відпало і треба відбивати до кінця. Висушити вологу і робити ремонт", — показує своє помешкання місцевий житель.
Житель села Афанасіївка Сергій. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко
Отримала на один-два тижні осушувач Валентина. Жінка говорить, що без подібних приладів обійтися ніяк.
"Так, вони витягують воду дуже добре. Виносили й півтора і два відра за ніч. Ми кожні дві години виходили, виносили, воду виливали, щоб не стояло. Добре тягло воду, сушило добре", — каже Валентина.
Жителька села Афанасіївка Валентина Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Осушувальна машина, котрою користується Валентина Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв
Коли температура повітря впаде нижче 15 градусів, осушувачі, які зараз використовують господарі будинків, передадуть в стаціонарне користування гуманітарним закладам.
Читати ще
Читати ще Знайшов боєприпас: на Миколаївщині травмувався чоловік
Читати ще Миколаївські вибухотехніки знищили протитанковий гранатомет армії РФ