За інформацією: Суспільне.
На Миколаївщині дві сестри — Лідія та Наталія, виростили лавандове поле. У Новій Одесі жінки облаштували простір з 4 тисячами кущів. З квітів виготовляють мило, свічки, гідролатАроматична вода, отримана в процесі парової дистиляції рослинної сировини, такої як квіти, листя, трави або плоди та ефірну олію.
Як облаштували локацію, доглядають за квітами та що виготовляють з них — сестри розповіли кореспондентам Суспільного.
"Ось наша лавандочка, вона дуже пахне. Мені вона медом пахне, комусь вона взагалі не пахне. І в неї ніжка така невеличка".
Лідія та Наталія висадили кущі лаванди на 35 сотках землі у 2024 році. А у червні цього року відкрили свій простір. На території домоволодіння два поля. Землю жінки обробляють самостійно.
"Насправді оті найпопулярніші поля Франції, там росте здебільшого саме лавандинГібрид між англійською лавандою і широколистою лавандою. Він має більше ефірів у своєму складі, більше олії він видає, і він квітне трішечки довше, ніж лаванда, але один раз на рік. Можна побачити, що він такий довший. І щільніші у нього цвітіння. Колосок такий щільніший і пахне він взагалі інакше", — розповіла Лідія Дащенко.
"Хтось може не розрізнити, але я відчуваю — він такий терпкіший, більш насичений у нього запах. А лавандочка — вона більш м'яка за запахом".
Фотозона Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Лавандове поле Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Крісло-качалка у полі Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Відвідувачка лавандового простору Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Подвір’я Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Цей простір — мрія сестер. Щоб облаштувати його, жінки виграли грант від французької благодійної організації Acted у розмірі 70 тисяч гривень.
"Взагалі у мене не було жодного досвіду. І зараз ми вчимося, зараз ми розуміємо, що які ж ми все-таки недосвідчені. Була якась така мрія, було якесь таке просто бажання — створити щось цікаве, щось гарне, щось класне", — розповіла Лідія.
Лавандова кава Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Декор Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Продукція з лавандових квітів Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Лавандове мило Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Свічки з ароматом лаванди Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Аксесуари Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Для зволоження лаванди використовують крапельний полив. Жінки вдвох обробляють землю, іноді допомагають друзі, каже Лідія.
"Власними руками сапаємо, власними руками косимо. Зі свіжої лаванди, зі свіжого зрізу олійки виходить набагато більше, ніж з висушеної лаванди. Якість цієї олії насправді не міняється, лише кількість", — розповіла жінка.
Лаванда Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Локація для фото Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Вуличне освітлення Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Декор Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
Сестри у полі Роман Волинський/Суспільне Миколаїв
На території простору облаштували мініфотозони.
"Мені приємно завжди, коли люди оцінюють нашу працю, приїздять сюди, відзначають свої якісь події. Формат нашої роботи — це не тільки фотосесії на лаванді, а й ось такі всілякі посиденьки, скажімо так, дівич-вечори у нашому просторі", — розповіла господиня лавандового простору.
Сестри на подвір’ї, 10 липня 2025 року, Нова Одеса, Миколаївська обл. Суспільне Миколаїв/Роман Волинський"Ці вечори, коли я тут сиджу, загоряється світло на цій арці. Вже немає спеки. Це такий кайф насправді — я вам передати не можу. І ранки! Такі тут чудові ранки".
Лаванда квітне у червні та повторно — у вересні. Придбати продукцію з лаванди люди можуть щодня з 8:00 до 21:00, говорить Лідія.
Читати ще
Читати ще
«Цей символ нагадує нам, що ми незалежні»: у Миколаєві створили мурал у вигляді маяка
Читати ще
«Ціни трішки кусаються»: яка вартість сезонних фруктів у Миколаєві
Читати ще
Як фермерське господарство на Миколаївщині відновлюється після обстрілів