Паливні брикети. На Миколаївщині громада отримала допомогу від благодійників

Брикети для опалення, 11 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Жителям Первомайської громади на Миколаївщині у січні 2024 року видають паливні брикети від благодійної організації "Людина в біді". Це допомога для цивільних та військовослужбовців, які потребують тепла взимку.

Кореспонденти Суспільного дізналися, хто може отримати допомогу та на що вона розрахована.

Видають паливні брикети громаді за попередніми списками по 2,5 тонни на домогосподарство, розповідає заступник начальника Первомайської селищної військової адміністрації Валерій Ліщук.

"Доходять певними партіями. Це прийшла вже третя партія. Одна прийшла в Білозірку і дві – в Первомайське. Загалом має прийти допомоги на 600 домогосподарств саме від цього фонду. Ми, в першу чергу, вирішили забезпечити цими брикетами родини військовослужбовців, які проживають на території громади", — каже він.

Палети з брикетами для опалення, 11 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Житель Засілля Валентин разом з сім'єю приїхав автівкою до гуманітарного складу в Первомайському, аби отримати паливні брикети. Наскільки їх вистачить, каже, спрогнозувати важко.

"Якщо циклон, нам -15…-20 градусів передають, то тоді, звичайно, їх надовго не вистачить, бо треба буде багато топити. А якщо зима буде нормальна – в топку менше буде йти. І газу менше витрачатимуть. Навіть ті, хто має газ, спробуй хату протопити. Це ж яку копійку треба витрачати", — говорить чоловік.

Валентин, 11 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Водночас іншій жительці громади Валентині завантажити й відвезти додому брикети допомагає односелець.

"У 2023 році давали брикети. То в мене залишилось трохи, і в цьому році я ними користувалась. І зараз отримую. Думаю, вистачить", — розповідає Валентина.

Валентина, 11 січня 2024 року. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Також допомога розрахована на інші пільгові категорії. Протягом тижня паливні брикети отримали 96 сімей громади.