За інформацією: Суспільне.
На Миколаївщині станом на 28 березня 35 дітей перебувають у 15 патронатних родинах. Такі сім’ї тимчасово піклуються про дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, і допомагають їм реабілітуватися.
Детальніше про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця Служби у справах дітей Миколаївської ОВА Ірина Пономарьова.
"Це дуже корисно. Якщо є загроза життю та здоров'ю дитини, органам опіки й піклування треба терміново вживати заходів на вилучення дитини з цієї ситуації. Патронат допомагає такій дитині не потрапляти до інституції, а саме потрапити в сімейну форму і виховувати з сім'ї", — пояснює жінка.
Начальниця Служби у справах дітей Миколаївської ОВА Ірина Пономарьова. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
Патронатним вихователем вперше став Олександр. Чоловік навчався в обласному центрі соціальних служб, де набув психологічно-медичний досвід. В його родині вже чотири місяці живе 15-річний Єгор.
"Хлопець поступливий, трохи замкнутий — це через те, що ростила бабуся, яка безпосередньо не дала йому потрібного поштовху у житті. Я думаю, що ці питання виправляться. Він тямущий, стає трошки у своє русло молоде. Допомагає мені по господарству та дому", — характеризує хлопця Олександр.
Патронатний вихователь Олександр. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
До того ж Олександр має двох синів та онуків. Планує й надалі допомагати дітям, які опинилися у складних життєвих обставинах, втім всиновлювати поки не планує.
"Хочеться допомагати людям, дарувати добро. Зараз така ситуація у житті, що всім потрібна допомога. Тому, дітки — це напрям такий, який хотілося б чомусь навчити, показати те, що навчився сам у своєму житті".
Єгор та Олександр доглядають за господарством. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
Єгор навчається у восьмому класі, його улюблені предмети — інформатика та фізкультура. У вільний час він тренується та грає у відеоігри.
"У мене у дворі висить саморобна боксерська груша, рукавички є. Я її б'ю, бо треба удари тренувати. Все ж таки захищатися треба вміти. Коли я сюди приїхав, то почав займатися спортом, мені вже набагато краще", — розповідає юнак.
Єгор займається боксом. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
У майбутньому хлопець мріє стати слюсарем.
"Робота цікава, не така вже й важка, як, наприклад, на заводі цілодобово працювати. А на зварювальника треба просто навчитися і любити цю роботу, тоді все піде "по маслу". Я думаю, у мене все вийде", — говорить Єгор.
"Мрію насамперед про хороше життя, щоб у мене в майбутньому все було добре. Не так, як було тоді, коли у мене були проблеми. Щоб у мене все набагато краще було, знайшов хорошу роботу, був при грошах, мав адекватне життя".
Єгор грає у відеогру. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
Кімната, де мешкає Єгор. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
Єгор гладить котика. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
За словами головної спеціалістки Служби у справах дітей Мішково-Погорілівської сільради Ірини Жигадло, Єгора виховувала бабуся. Фахівці щодня приходять до патронатної родини, щоб дізнатися, як справи у хлопця.
"Ми кожен день на зв'язку. Мені здається, ми тут 24/7. Особливо у перші дні — по два рази ми могли бути. Ми, як то кажуть, не залишали патронати, не залишаємо на сьогодні. "Як у вас справи? Як у вас навчання? Як? Що? Де? Як?" — це питання кожного дня", — каже Жигадло.
Головна спеціалістка Служби у справах дітей Мішково-Погорілівської сільради Ірина Жигадло. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
Навчають кандидатів у патронатні вихователі два сертифіковані тренери та психолог, розповідає начальниця відділу організації навчальних заходів для сімейних форм виховання обласного центру соціальних служб Наталя Гайдай.
"Якщо ми говоримо про родину патронатного вихователя, то там підтримка три-шість місяців. На сьогодні, під час повномасштабного вторгнення, трошки зміни внесли в законодавчу базу, і це цей строк може подовжитися. Але там дитина приходить тимчасово, поки батьки долають ці складні життєві обставини", — говорить Гайдай.
Начальниця відділу організації навчальних заходів для сімейних форм виховання обласного центру соціальних служб Наталя Гайдай. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз
Патронатний вихователь отримує зарплату у розмірі 24 тисячі гривень, а помічник — вісім тисяч. Стати патронатом можна за два місяці.
Читати ще
Читати ще
У Південноукраїнську Миколаївської області на пожежі у гуртожитку травмувався підліток
Читати ще
На Миколаївщині перейменували три суди: Зеленський підписав законопроєкт
Читати ще
Миколаївські спортсмени здобули нагороди на Всеукраїнському турнірі з самбо