За інформацією: Суспільне.
Гліб Бабіч — уродженець Миколаєва, поет, пісняр, блогер, волонтер, учасник російсько-української війни, загинув на фронті у липні 2022 року. Сьогодні його ім’ям може бути названа вулиця міста. У рамках проєкту з деколонізації громадськість пропонує перейменувати вулицю Декабристів на вулицю Гліба Бабіча.
Про це 25 червня 2024 року розповіли на сторінці "Агенції розвитку Миколаєва" в межах проєкту "Деколонізація Миколаєва: аналіз нових топонімічних назв у публічному просторі" за підтримки Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine.
"Гліба ж миколаївці знають як музиканта, автора понад 500 віршів та пісень, у тому числі і на тему російсько-української війни. У Миколаєві він організував студію звукозапису, де записувалися відомі виконавці", — згадують про земляка у публікації.
З архіву Гліба, фото датоване 29 червня 2021 року. Гліб Бабіч/Facebook
У 2014 році миколаївець пішов захищати Україну від російської навали.
"Мав позивний "Лєнтяй", як згадку про юні роки, коли взяв собі творче псевдо "Доктор Лєнтяй". Був прапорщиком, командиром взводу 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади ЗСУ"
Після демобілізації у 2019 році, чоловік жив у Києві. Був громадським діячем, членом ГО "Справа громад" й співзасновником волонтерської ініціативи "Res_Publica. Брати по зброї".
"Саме у цей період Гліб написав цикл "фронтової поезії", серед якого "Хрест Дебальцевський" й "Вірші та пісні". Його поезія дуже глибока, пронизана болем за Україну, її сьогодення і майбутнє", — розповідають у дописі.
13 березня 2021 року в Центральній міській бібліотеці імені Кропивницького в Миколаєві відбулась презентація збірки "Вірші і пісні" Гліба Бабича.
«Для мене це не просто збірка віршів і пісенних текстів. Це життя. Моє і не тільки. Там, під обкладинкою — все». З презентації книги «Вірші та пісні», січень 2021 року. Гліб Бабіч/Facebook
З дитинства чоловік захоплювався радіотехнікою, розповідають в "Агенції розвитку Миколаєва".
"Згодом, вже будучи військовослужбовцем, застосовував свої знання при експлуатації зенітних самохідних установок ЗСУ-23-4. Коли розпочалася велика війна, Гліб з товаришами почав розробляти і випробовувати в бойових умовах нову техніку для ЗСУ".
День Незалежності України, 2020 рік. Гліб Бабіч/Facebook
28 липня 2022 року миколаївець загинув на фронті під Ізюмом разом із трьома побратимами, підірвавшись на протитанковій міні. Останній вірш, опублікований на Фейсбук-сторінці поета 24 липня 2022 року — за чотири дні до загибелі.
Прощання відбулось в Києві у Михайлівському Золотоверхому соборі. Попрощатися з Глібом Бабічем прийшли десятки людей: рідні, друзі, побратими.
Вже одна з вулиць столиці має ім'я миколаївського поета. Тепер його ім’ям може бути названа й одна з вулиць Миколаєва — вулиця Декабристів на вулицю Гліба Бабіча.
Що відомо про перейменування топонімів у Миколаєві
- Вулиця Московська в місті остаточно отримала назву Маріупольська. Відповідне рішення депутати міськради ухвалили під час засідання 28 липня 2022 року
- За словами Олександра Сєнкевича, у Миколаєві варто відновити роботу комісії з перейменування топонімів, адже в місті залишилися назви вулиць, які належать до радянської історії або пов’язані з РФ: вулиці Пушкінська, Гвардійська, 295-ї стрілкової дивізії тощо.
- Депутати Миколаївської міської ради затвердили склад "Комісії з питань перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, розташованих на території міста". До складу включили ім’я генерала Дмитра Марченка — з приміткою "за згоди".
- Три депутатські комісії Миколаївської міської ради погодили проєкт положення щодо "Перейменування вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, скверів та інших споруд, розташованих на території міста". Головна відмінність нового документу від положення, що діяло з 2015 року — чітко прописаний механізм створення топонімічної комісії.
- У Миколаєві топонімічна комісія розглядає варіант зміни назв 175 вулиць та п'яти об'єктів.
- З 24 квітня по 24 червня у Миколаєві триватимуть громадські обговорення з громадськістю щодо перейменування топонімів міста. Відбуватимуться вони у формі консультацій.
Читати ще
Читати ще Очне навчання: що відомо про відкриття шкіл в одному з районів Миколаївщини
Читати ще Серце зупинилося передчасно: на Миколаївщині провели в останню путь воїна