Переміщував в’язнів з Миколаївщини на окуповану територію. Екскерівнику херсонської колонії оголосили підозру

Колаж Суспільне Миколаїв

Слідчі Миколаївської обласної прокуратури підозрюють ексначальника "Північної виправної колонії № 90" на Херсонщині у порушенні законів та звичаїв війни. За даними відомства, у травні 2022 року чоловік незаконно переправив зі Снігурівки 97 засуджених на тимчасово окуповані території.

Про це 15 січня 2024 року розповіли у Миколаївській обласній прокуратурі.

У прокуратурі зазначили, підозрюваний під час окупації Херсонщини обійняв псевдопосаду так званого "начальника Управления службы исполнения наказаний по Херсонской области". В його юрисдикції була тимчасово окупована територія Миколаївської області.

"На цій посаді підозрюваний керував процесами незаконного переміщення осіб, які утримувалися в установах кримінально-виконавчої служби", — розповіли у пресслужбі прокуратури.

Таким чином у травні 2022 року зі "Снігурівської виправної колонії № 5" 97 засуджених перемістили до виправних колоній Херсонщини.

Чоловікові заочно оголосили підозру за фактомЧастина друга статті 28, частина перша статті 438 Кримінального кодексу України "Порушення законів та звичаїв війни".

Що відомо про ДУ "Північна виправна колонія № 90"

• Місцеперебування депортованих в'язнів зі Снігурівської колонії Миколаївщини та з Херсонської області станом на 6 липня 2023 року залишається невідомим.
  • На Херсонщині 12 років ув'язнення загрожує колишньому начальнику "Північної виправної колонії №90". Його звинувачують у порушенні законів та звичаїв війни, а саме депортацію понад 1700 людей.
  • На Херсонщині за фактом державної зради судитимуть колишнього молодшого інспектора відділу нагляду та безпеки державної установи "Північна виправна колонія № 90". Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт.
  • На Херсонщині експрацівнику виправної колонії, який співпрацював з окупантами, повідомили про підозру у держзраді.
  • На Херсонщині за держзраду судитимуть начальника одного з відділів ДУ "Північна виправна колонія № 90", який працював в окупаційному СІЗО та випустив ув’язнених.