Підготовка до нового навчального року. У Миколаєві затвердили форми навчання

У Миколаєві виконком затвердив форми організації навчання в школах на 2024-2025 навчальний рік. Але передбачено, що вона може бути змінена у звʼязку з перебігом військових подій.

Про це 14 серпня 2024 року повідомила начальниця управління освіти Миколаївської міської ради Ганна Личко на засіданні виконавчого комітету міськради.

"Передбачається, що з другого вересня 2024 року навчальний процес в закладах загальної середньої освіти може бути організовано в очній, змішаній та дистанційній формі навчання", — говорить Ганна Личко.

Також передбачається навчання в змішаній формі на базі іншого навчального закладу.

"Хочу зазначити, що очно або за змішаною формою навчання можуть працювати заклади освіти, які отримають акти готовності на використання захисних споруд встановленого формату. А також погодження військової адміністрації на відновлення освітнього процесу", — розповідає Личко.

Начальниця управління освіти Миколаївської міської ради Ганна Личко. Суспільне Миколаїв

Зі слів посадовиці, дистанційні класи можуть бути з наповненістю не менше 30 учнів. Форму навчання будуть обирати батьки учнів, подаючи відповідну заяву. Якщо думки батьків розділяться, класи будуть перемішувати, відповідно до потреб дітей.

"У нас не буде стабільних класних колективів, як було це до війни. Тобто будемо створювати класи під форму навчання дітей", — говорить начальниця управління освіти.

Якщо півкласу обрало очне навчання, вони йдуть на очне навчання. З іншого класу ті діти, які обрали очне навчання, з'єднуються з цими дітьми на цій же паралелі. Якщо не буде створено дистанційного класу з наповненням 30 дітей, то, звичайно, виникне питання про перехід цих дітей до іншого дистанційного класу.

Діти в укритті. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Харчування в школах передбачено з 17 вересня лише для тих учнів, які будуть навчатися в очній формі.

Заклади дошкільного навчання аналогічно працюватимуть очно, змішано та дистанційно. Крім того, очна форма навчання пропонується в інклюзивних ресурсних центрах, центрі професійного розвитку педагогічних працівників і в міському логопедичному пункті.

Перший заступник міського голови Віталій Луков додав, що перший місяць навчання покаже, чи буде така форма зручною, чи доведеться вносити корективи.

Читати ще

Читати ще Диджиталізація освіти: на Миколаївщині впровадять пілотні проєкти, щоб покращити навчання школярів

Читати ще У Миколаєві близько 40 шкіл запрацюють офлайн — Сєнкевич