Підготовка до опалювального сезону в Миколаєві: акти готовності отримали лише вісім відсотків будинків

Станом на 12 вересня 2024 року, вісім відсотків абонентів "Миколаївоблтеплоенерго" та сім відсотків абонентів "Миколаївської теплоелектроцентралі" отримали акти готовності до опалювального сезону. Щоб їх отримати, потрібно виконати регламентні роботи.

Як отримати акт готовності і чи подаватимуть тепло в будинки, де не провели гідравлічні випробування кореспондентам Суспільного розповів директор ОКП "Миколаївоблтеплоенерго" Микола Логвінов.

На вулиці Океанівській 40-В у Корабельному районі, працівники компанії "Місто для людей — Миколаїв" виконують гідравлічні випробування внутрішньобудинкової системи опалення. Майстер Едуард розповів про процес подачі води в будинок.

"В систему опалення підключається помпа і магістральна водопроводу. Через помпу качаємо воду в будинок на п'ять кілограмів. Виявляємо витоки, коли закрили систему опалення, спостерігаємо за манометром. Падіння тиску немає", — каже Едуард.

Майстер Едуард. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

За словами Миколи Логвінова, проведення таких випробувань та промивки систем є відповідальністю балансоутримувачів багатоквартирних будинків.

"Ми акти готовності давати не будемо, якщо не будуть виконані всі регламентні роботи. І залишаємо за собою право не пускати теплоносій в ті будинки, які не готові до опалювального сезону", — зазначив Микола Логвінов.

Директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

У 2023 році на початку опалювального сезону 90 відсотків аварій траплялися на внутрішньобудинкових мережах.

"У нас в Миколаєві велика проблема з водою".

"Вода в нас проходить хімводпідготовку, якщо будуть втрати, то хімводпідготовка не буде справлятись. І це чинить шкоду нашим мережам. Як нашим мережам, так і мережам жителів", — зазначив директор "Миколаївоблтеплоенерго".

Майстри підключають насос до системи опалення. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

З понад 1300 будинків, які обслуговує підприємство, у 30 відсотків виконали гідравлічні випробування, а близько 10 відсотків — промивку систем. Загалом, акти готовності отримали лише вісім відсотків будинків.

Голова правління ПрАТ "Миколаївська ТЕЦ" Дмитро Мирошниченко повідомив, що сім відсотків абонентів ТЕЦ також вже отримали акти готовності. Це означає, що більшість будинків у Миколаєві ще не готові до опалювального сезону.

Чавунні радіатори. Суспільне Миколаїв/Олександр Гордієнко

Балансоутримувачам необхідно виконати всі необхідні роботи, щоб вчасно отримати акти готовності та забезпечити подачу тепла в зимовий період.

"Миколаївоблтеплоенерго" обслуговує 60 відсотків абонентів міста, решту — "Миколаївська теплоелектроцентраль".