Підсумки 2023 року. У Миколаєві понад 700 безпритульних тварин знайшли новий дім

Зооволонтерка тримає на руках собаку на виставці-прилаштуванні в Миколаєві, 24 грудня 2023 році. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Миколаївський центр захисту тварин у 2023 році прилаштував понад 500 собак та котів. Майже 1800 собак виловлені з вулиць та стерилізовані. Крім того, безпритульних тварин в місті прилаштовують волонтери, які у 2023 році знайшли власників для понад 200 бездомних собак.

Підсумку року роботи зоозахисників — у матеріалі Суспільного.

У Миколаївському міському центрі захисту тварин станом на 25 грудня 2023 року перебуває близько 130 собак і котів, відловлених з вулиць. Їх стерилізують, щеплять, обробляють від паразитів.

Собака в Центрі захисту тварин. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У закладі тварин утримують 14 днів, підшукуючи нових господарів. Якщо нову домівку їм не вдається знайти, то собаку повертають туди, де відловили. Такий регламент, говорить директорка підприємства Олександра Купінець.

"За рік відловили майже 1800 тварин, я сподіваюсь буде трохи більше до кінця 2023 року. Простерилізовані близько 1700 тварин. Бо не завжди ми відловлюємо тварин на стерилізацію. А прилаштовано за рік 500 тварин. Це і коти, і собаки, завдяки виставкам і завдяки, тому що люди приходять сюди", — розповіла Олександра Купінець.

Собака в Центрі захисту тварин. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

На території центру захисту діє програма безкоштовної стерилізації "Кішка".

"Найчастіше приносять кішок волонтери та якісь бабусі, які доглядають цих кішок вуличних. Також приносять домашніх. Але у нас є одна умова, щоб кішка була безпородна. Програма почала працювати 5 червня і по сьогодні прооперовано вже близько 1000 кішок", — говорить лікарка-ветеринар Валентина.

Ветеринарка з котом. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

У 2023 році, окрім покинутих через війну тварин, в центрі з’являються і хвостаті переселенці з Херсонщини. Це як собаки, так і коти.

"Ці кішечки, їх попросили взяти військові. Хлопці виїжджали з позицій і треба було кудись їх забрати, бо там ніхто не залишився. Тому вони досі у нас і досі чекають своїх господарів", — каже співробітниця закладу Тетяна.

Ветеринари Центру захисту тварин за роботою. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Підприємство не є притулком для тварин — це міський центр стерилізації. Тому всіх його постояльців намагаються прилаштувати.

"Ми організовуємо виставки-прилаштування. Вони дають дуже непоганий результат. Тому в цьому році набагато краще йде справа на відміну від минулого. Коли в нас не було навіть можливості проводити якоїсь виставки-прилаштування", — розповідає директорка підприємства Олександра Купінець.

Собака на виставці-прилаштуванні. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Подібні виставки-прилаштування влаштовують і зоозахисники. Акції організовують в Каштановому сквері. Під час останньої, що відбулась 24 грудня, прилаштували 16 собак, загалом за рік понад пів тисячі. Ці тварини перебувають на перетримці у волонтерів вдома. Серед собак також є гості з Херсонщини.

"Ці цуценята з мамою приїхали зі Станіслава, військові привезли. Було десять, прилаштували п'ять й залишилося п'ять. Хлопчики та одна дівчинка", — каже волонтерка зоозахисної організації "Друзі поруч" Ксенія.

Жителька Миколаєва із собакою з виставки-прилаштування. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Специфіка роботи комунального центру захисту тварин із роботою волонтерів відрізняється.

"Собак, яких забирають "Друзі поруч" не випускаються. Тому в нас не буває такого, що в нас 100 собак, там 500 собак. До 20 собак не більше. І поки ми не прилаштуємо собак ми нових не беремо. Ми не гумові й ми не притулок. Ми не збираємо для того, щоб збирати кошти. Ми рятуємо. Ми зоозахист", — говорить організаторка виставки-прилаштування Людмила.

Собака на виставці-прилаштуванні. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Усі тварини, яких віддають новим господарям і від волонтерів, і від комунального підприємства — стерилізовані та щеплені, якщо цього дозволяє їх вік.