«Підтримати наших хлопців»: у Миколаєві облаштували кімнату відпочинку для військових

У Миколаєві волонтери створили простір для відпочинку військових. У приміщенні охочі можуть перепочити або тимчасово залишити речі на зберігання. Кімнату облаштували з метою підтримати українських захисників.

До кімнати відпочинку завітали й кореспонденти Суспільного.

Співорганізатор кімнати відпочинку й волонтер громадської організації "Справа громад" Сергій Самоуков розповідає, ідея створення кімнати відпочинку для військових виникла в березні 2024 року. Того ж місяця знайшли приміщення площею близько 70 квадратних метрів завдяки знайомим.

"Ми зібралися, зробили дах, бо він трохи підтікав. Меблі взяли з кафе, розставили столи, стільці. Дивани попривозили з дому, в кого що є. Військові дуже соромляться сюди заходити, то треба виходити їх запрошувати, бо вони такі люди", — говорить Сергій.

Зробили своїми силами як волонтери, привели до ладу, прибрали трошки.

Волонтер каже, локацію не розголошують з метою безпеки. Поки працює "сарафанне радіо".

Співорганізатор кімнати відпочинку та волонтер громадської організації «Справа громад» Сергій Самоуков. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Волонтерка та керівниця відокремленого підрозділу громадської організації "Обʼєднання матерів та дружин захисників України" Лілія Пєршина вважає ідею з кімнатою відпочинку актуальною.

"Хотілося зробити таке щось, щоб вчергове якось підтримати наших хлопців, коли вони приїжджають або знову їдуть на позиції. Облаштувати для них якесь таке затишне місце, де вони могли б попити водички та залишити речі", — говорить Лілія.

Волонтерка та керівниця відокремленого підрозділу громадської організації «Обʼєднання матерів та дружин захисників України» Лілія Пєршина. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Приймає військових чергова кімнати для відпочинку Ірина. Жінка каже, в приміщенні облаштували базові умови для бійців.

"Є туалет, є водичка, все акуратно і чисто. Є холодильник, чай, кава, за наявності світло. Навіть є ліжечка. Можуть полежати ті, в кого є поранення або якісь травми", — розповідає чергова Ірина.

І допомагати морально готові, і просто підтримувати. Нехай приходять як додому.

Чергова кімнати для відпочинку військових Ірина. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Ірина зазначає, волонтери працюють у дві зміни — з 08:00 до 16:00, зокрема шукають нових чергових аби подовжити роботу кімнати щонайменше до 22:00. Жінка додає, забезпечувати всім необхідним кімнату вдається завдяки донатам небайдужих людей.

"Нам допомагають, хто чим може. Хтось разовий посуд, хтось водичку, хтось смаколики. Тобто люди, які зіштовхувалися з цією проблемою, знають, що для цього потрібно", — розповідає Ірина.

Зі слів чергової, для входу в кімнату потрібен будь-який документ, який підтверджує, що людина служить в Збройних Силах України.

Пляшки з водою та снеки. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

Військовослужбовець Сергій разом з побратимом відвідали кімнату для відпочинку військових. Чоловік прямує у відпустку.

Добре, що є де перепочити.

Військовослужбовець Сергій відвідав кімнату відпочику. Суспільне Миколаїв/Назарій Рубаняк

"Стояли біля каси й чоловік показав, де знаходиться кімната для відпочинку. Такі кімнати відпочинку для військових дуже важливі", — говорить військовослужбовець Сергій.

Читати ще

Читати ще Миколаїв отримав сім автобусів від влади Чехії

Читати ще На Миколаївщині призначили представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини