Підтримка морської піхоти: бойові задачі підрозділу, військовослужбовці якого брали участь у звільненні Миколаївщини

За інформацією: Суспільне.

15-й окремий полк підтримки 30 корпусу морської піхоти Військово-Морських Сил України був створений у квітні 2024 року. Підрозділ, забезпечує виконання бойових завдань морпіхів. Військовослужбовці, що служать у полку, у 2022 році у складі 35 бригади морської піхоти обороняли Миколаїв, звільняли від російських окупантів громади області та сусідньої Херсонщини.

Про це йшлось у етері "Українського радіо. Миколаїв".

Задачі підрозділу

Начальник служби зв'язків з громадськістю 15 окремого полку підтримки морської піхоти Денис Слесарчук говорить, новостворений підрозділ здійснює завдання щодо підтримки бойової діяльності морської піхоти.

"Це унікальний підрозділ. Основним завданнями є інженерна розвідка, фортифікаційне обладнання пунктів управління та оборонних позицій військ, маскування військових сил та об'єктів, введення противника в оману, подолання інженерних загороджень противника, створення системи загороджень, підготовка ділянок доріг до руйнування, влаштовування переходів через перешкоди, наведення паромних мостових переправ, виявлення та знищення вибухонебезпечних предметів тощо", — розповів військовий.

"У нас є маскувальні підрозділи, які займаються хибними позиціями, маскують техніку, створюють ілюзію, наприклад, того що там є якась позиція, щоб ворог витрачав свої боєприпаси на хибні позиції".

Українські морські піхотинці на шведському катері. Листопад 2024. Кадр з відео ВМС ЗС України

За словами головного сержанта полку Сергія Стецини, підрозділ підтримки допомагає як в наступі, так і забезпечує надійність оборони українських військ.

"Є в нас багато різних спеціалістів, спрямованих на протидію хімічним, біологічним речовинам противника, а також ліквідація цих наслідків. Раніше називалися підрозділи оперативного та бойового забезпечення. Ми маємо підготувати в найкоротші терміни надійну оборону, щоб зберегти наші підрозділи", — сказав Сергій Стецина.

Військовий розповів, у квітні 2022 року у складі 35 бригади морської піхоти боронив Миколаїв.

"Бригада була учасником оборони міста. Зупинили російські війська в 30 кілометрах від міста. Потім з Миколаївської області в 2022 році почалася наступальна операція всієї морської піхоти: бої за Білогірку, Давидів Брід і до Дніпра звільняли Херсонщину. Також Березнегувате, всі ці населені пункти, де була морська піхота, величезна ділянка фронту, спільно з простою піхотою і з іншими військами", — згадав головний сержант полку.

"Морська піхота — це наступальний рід військ, його основна задача — захопити плацдарм, дочекатися підходу основних сил, перегрупуватися і знову вперед. На полю бою немає ніяких перепон: що з повітря, що з води, що по суходолу.

Підготовка фахівців

Зі слів начальника служби зв'язків з громадськістю Дениса Слесарчука, полк підтримки станом на грудень 2024 року потребує фахівців.

"У нас дуже багато різних спеціальностей. Основні – сапери, водії, медики. Цих спеціальностей потребують всі Збройні сили. Напевно, сапер небезпечна в першу чергу", — зауважив Денис Слесарчук.

Після базової загальної військової підготовки, каже Сергій Стецина, військові обирають напрямок служби і навчаються кваліфіковано.

"У нас є заняття з бойвої підготовки, є стандарти, є плани підготовки. Вона загальна, але щодо сил підтримки схильність ближче до діяльності морської піхоти. Тобто маневри, ведення бою, умови бою. У наступному році в нас буде складання нормативів морпіха, є гідні люди, що достойні носити берети морпіха", — розказав Сергій Стецина.

Морпіхи випробовують наземний роботизований комплекс, 2024 рік Морська піхота/Facebook

Навчання з евакуації бійця роботизованим комплексом Морська піхота/Facebook

Наземний роботизований комплекс Морська піхота/Facebook

Випробовування комплексу, за допомогою якого вивозять бійця з поля бою Морська піхота/Facebook

Застосування інноваційних технологій

Денис Слесарчук каже, актуальний напрямок для полку – навчання фахівців безпілотних авіасистем.

"Оператори безпілотних літальних апаратів, також робота наземними роботизованими комплексами, що призначені для евакуації бійців з поля бою, мінування території, розмінування. Наші військовослужбовці вже виконують завдання на Херсонському напрямку. Найближчим часом ці новітні комплекси будуть застосовані в бойових умовах", — додав військовослужбовець.

Читати ще

Читати ще

Миколаївці стали призерами Кубку України з параармрестлінгу

Довідковий Миколаїв