Підвищити захист жителів: на Миколаївщині відкрили перший Центр безпеки

За інформацією: Суспільне.

У Снігурівській громаді, що на Миколаївщині, 12 травня відкрили Центр безпеки — перший пілотний проєкт системної безпеки в області. Мета — підвищити рівень захисту місцевих жителів. У хабі працюватимуть поліцейські офіцери громади, медики, рятувальники та розмінувальники.

Про це повідомили в Миколаївській обласній військовій адміністрації.

Тут працюватимуть поліцейські офіцери громади, медики, пожежна бригада, надзвичайники та всі необхідні сервіси для жителів. А також розмінувальники "Українських сервісів розмінування", розповів начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта.

"Це важливо не лише з безпекової точки зору, а й з економічної — розмінувальники є одними з найбільших платників податків до бюджету громади. Це потужна міжвідомча структура, яка забезпечує життєво важливі функції громади", — зазначає Іван Кухта.

На думку посадовця, відкриття Центру є надважливим для деокупованої громади. Адже безпека громадян — це пріоритет для місцевої влади, додає чоловік.

Начальник Снігурівської міської військової адміністрації Іван Кухта (праворуч). Миколаївська ОВА

Пожежно-рятувальний підрозділ налічує шість співробітників, з них — четверо пожежників-добровольців та пожежна автоцистерна. Команду очолив пенсіонер служби цивільного захисту Олександр Крощенко, який має багаторічний досвід, повідомили у Головному управлінні ДСНС України в Миколаївській області.

Надзвичайник за кермом спецмашини. ГУ ДСНС у Миколаївській області

Центр обслуговуватиме 23 населені пункти Снігурівської громади, де проживають понад 23 тисячі жителів, сповістили в Головному управління Нацполіції в Миколаївській області.

"Центр поєднав функції забезпечення громадської безпеки та захисту від надзвичайних ситуацій. Наявність ефективної комунікації надає можливість поліцейським та рятувальникам діяти однією командою, швидко реагувати на звернення громадян про допомогу", — йдеться у повідомленні.

Правоохоронці. ГУ Нацполіції в Миколаївській області

Начальник Миколаївської обласної військової адміністрації Віталій Кім повідомив, що безпекові центри на 30-40 відсотків покращують розкриття злочинів. Посадовець додав, що необхідно встановити камери в усіх громадах регіону та створити єдину систему відеоспостереження.

"Ми дуже вдячні міжнародним партнерам, зокрема, Данії за вже надану підтримку. У нас 52 громади, охопити всі надзвичайно складно, проте ми будемо це робити. Цей Центр як пілотний проєкт — він покаже, як має виглядати безпекова система у кожній громаді", — говорить Віталій Кім.

Очільник Миколаївської ОВА Віталій Кім. Миколаївська ОВА

Керівник Одеського представництва Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Андрес Йохансен наголосив на важливості співпраці з громадами та запевнив у подальшій підтримці.

"Ми відкриті до співпраці, і завжди готові говорити чесно. Якщо ми можемо допомогти — ми допоможемо. Ми підтримуємо ініціативу області покрити всі 52 громади камерами. Це працює й має продовжуватись", — каже Андрес Йохансен.

Монітори відеоспостереження. Миколаївська ОВА"Відкриття Центру у Снігурівській громаді — це не лише посилення локальної безпеки, але і важливий крок на шляху цифрової трансформації безпекового середовища в області".

Довідковий Миколаїв