«Пісня — це потужний меседж для суспільства». Сапер про військову службу та творчість

За інформацією: Суспільне.

Федір Зосімов, 25 листопада 2023 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Військовослужбовець 123-ї бригади тероборони Збройних сил України Федір Зосімов з юності грав на гітарі. Чоловік не думав, що його хобі переросте у щось більше. На сьогодні, 25-те листопада, він автор музики та слів власних пісень про війну.

Своєю історією Федір Зосімов поділився з кореспондентами Суспільного.

Федір обіймає посаду сапера. Каже, на гітарі грав ще з юнацтва, а от пісні почав писати в період АТОАнтитерористична операція.

"Мої пісні завжди не про мене, а про когось, кого я бачу. Про ті події, які з кимось відбувалися, на моїх очах у тому числі", — говорить чоловік.

За його словами, від початку повномасштабного вторгнення випустив дві пісні, попри те, що служба займає весь вільний час.

"Зараз немає змоги взагалі співати й виступати. Війна триває, і на першому місці військовий обов‘язок — воювати, захищати, перемагати", — розповідає Федір Зосімов.

Федір записує пісню, 25 листопада 2023 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Чоловік говорить, що першу пісню написав на початку грудня 2022 року. Присвятив її саперам.

"Друга пісня ще немає назви. Вона дуже свіжа і була написана у зв‘язку з подіями, які сталися з моїми друзями, з моїми знайомими, з моїми побратимами, яких я особисто знав. Про це саме пісня — про війну, яка вона", — розказує Федір.

Військовослужбовець розповідає, пише вірші, маючи натхнення. Хоче висвітлити те, що прожив він та його побратими.

"Пісні — це завжди емоції, крик душі. Я ніколи не писав якихось речей, що не притаманні мені з моральної точки зору. Ніколи не міг писати пісні на замовлення", — каже Федір Зосімов.

Федір Зосімов під час служби. Фото: архів Федора Зосімова

За словами чоловіка, ніколи не поспішав розповідати про своє хобі у бригаді.

"Дехто знав з хлопців, що я співаю і пишу свої пісні, дехто — не знав. Взагалі я не люблю популяризувати себе. Я звичайний солдат, звичайна людина, яка прийшла просто захищати свій дім, свою землю, як і всі інші. Ніколи не мав ніякої зверхності ні над ким. Тому і не хотілося виділятися, бути таким, як всі", — каже сапер Федір Зосімов.

У 2018 році Федір став лауреатом Всеукраїнського фестивалю "Пісні, народжені в АТО", де представив свою пісню "Скажи".

"Музика для мене, як окрема кімната у домі. Там, де я можу бути самим собою, там, де я повністю відволікаюся від усього. Я вільний, і там я можу творити, розвиватися. Коли граю, я сам з собою знаходжуся. Музика для мене не просто хобі, вона дуже важлива для мене", — розповідає військовослужбовець.

Військовослужбовець 123 тероборони ЗСУ, 25 листопада 2023 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

За словами чоловіка, його музику розуміють тільки люди, наближені до війни.

"Пісня — це потужний меседж для суспільства. Мета моя — розповісти людям про ті, чи інші події, про тих чи інших людей, передати відчуття, передати настрій тих людей, які виконували свій військовий обов‘язок. Моя мета, щоб люди пам‘ятали наших героїв, всіх наших бійців, віддали їм шану. Якщо ми не будемо пам‘ятати наших героїв, тоді це все марно", — каже Федір Зосімов.

Довідковий Миколаїв