«Початок». У Миколаєві відкрили фотовиставку до 10-ї річниці Революції Гідності

За інформацією: Суспільне.

Фотовиставка «Початок», 22 листопада 2023 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві в будинку офіцерів флоту 22 листопада відкрили фотовиставку "Початок" до 10-річчя революції Гідності. На виставці представили понад 150 світлин, присвячених Євромайдану у Миколаєві.

Про це повідомляють кореспонденти Суспільного з місця події.

Організаторка виставки Олена Пучинян говорить, мета — показати миколаївський Євромайдан.

"Я хочу, щоб наші місцеві знали свою історію. Миколаїв не стояв осторонь тих подій, він був активним учасником. Все, що відбувалося у Києві, відображалося в нашому місті", — каже організаторка.

Олена Пучинян, 22 листопада 2023 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Олена Пучинян говорить, фото намагалася знайти у "Facebook", пізніше співпрацювала з Миколаївською обласною універсальною науковою бібліотекою імені Гмирьова.

"На сьогодні (22 листопада — ред.) я хотіла б, щоб всі зрозуміли, що Миколаїв — фортеця півдня. У 2013-2014 році показали, що Миколаїв — це Україна, що ми не хочемо туди, до Росії. Ми все ж таки налаштовані на Євросоюз, це ми тоді показали, і зараз в повномасштабній війні, Миколаїв — місто-герой, який вистояв", — розповідає Олена Пучинян.

Відвідувачі дивляться на фотографії, 22 листопада 2023 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Відвідувачка Лілія каже, дивлячись на світлини, відчуває силу спротиву.

"Прийшла сюди на виставку подивитися світлини про події, які відбулися 10 років тому на миколаївському майдані, тому що для мене це зараз важливо. Відчуваю силу спротиву, який тоді був у людей, які хотіли щось змінити у своїй країні. Це, звісно, біль також, тому що це було жорстоко, і рішучість", — говорить жінка.

Співорганізатор виставки Володимир Алексєєв каже, на виставці представили понад 150 фотографій.

"Фотографії як відомих миколаївських фотографів, так і просто безпосередньо учасників цих подій, деякі з яких, у тому числі є тут серед нас. З 21 листопада 2013 року тут є і безпосередньо Майдан київський і миколаївський аж до подій "Ленінопад", аж до березня 2014 року", — розказує Володимир Алексєєв.

Володимир Алексєєв, 22 листопада 2023 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Одним з авторів, представлених фотознімків, є миколаївський журналіст, фотограф та станом на 22 листопада військовослужбовець Збройних Сил України Олександр Сайковський.

"Я тоді працював у редакції газети "Вечірній Миколаїв". Це був звичайний, буденний фоторепортаж, але потім стало зрозуміло, що це далеко не буденно. Цілий день зранку до пізнього вечора, до моменту падіння ідола багато працювали. Від того моменту, як люди почали сходитися до кульмінації", — каже Олександр Сайковський.

Жителі Миколаєва на фотовиставці «Початок», 22 листопада 2023 року. Фото: Богдана Будулуца/Суспільне Миколаїв

Володимир Алексєєв говорить, що ця фотовиставка має вагому роль для жителів міста.

"Це наш код пам‘яті для розуміння того, з чого все починалося. Те, що відбувається зараз, воно розпочалося у 2013 році", — розповідає співорганізатор.

Виставка триватиме до 24 листопада, з 16:00 до 19:00, у ДОФі.

Довідковий Миколаїв