Подушки – це допоміжні засоби для сну, які впливають не лише на ваш комфорт, але й на здоров’я. Від їхньої якості та характеристик залежить, чи почуватиметеся ви під час сну відпочившими, чи ще більше втомленими. Саме тому бажано вже знати заздалегідь про різні типи, матеріали та інші особливості подушок.
Як правильно обрати подушку для міцного та здорового сну?
Постільна подушка має свої особливості, які варто враховувати під час її виробу, чи то в магазині, чи в онлайн-магазині.
- По-перше, варто зазначити, що не існує правильних чи неправильних подушок, є лише подушки, які неправильно вибрані. Вони для всіх різні, і те, що підходить одній людині, може бути неприйнятним для іншої. Такий постільний аксесуар розрізняють за формою, висотою, жорсткістю і типом наповнювача. Також слід враховувати такі критерії, як стать, вік, ширина ваших плечей, яка ваша бажана поза для сну і ще жорсткість.
- Форми подушок варіюються від класичних прямокутних і квадратних до так званого анатомічного типу з валиками для шиї. Подушки з валиками різної висоти підходять для тих, хто спить на боці, а класичні форми — для тих, хто спить на спині. Квадратні подушки відходять вже у минуле, вони не такі актуальні та поширені, як були. Сучасні ортопеди стверджують, що подушки не повинні опускатися нижче плечей, так як має обов’язково підтримувати як голову, так і шию.
- Жорсткість подушки також визначається позою для сну. Людям, які звикли спати на боці, потрібна тверда подушка, яка підтримує голову і шию; ті, хто полюбляє спати на спині підійде подушка середньої жорсткості; а тим, хто спить на животі – м’яку подушку.
- Найважливіше, на що слід звернути увагу під час вибору подушки, — це наповнювач і матеріал, з якого вона виготовлена. Особливості подушки будуть визначати її здатність забезпечування правильного положення хребта під час вашого сну, а також її підтримку. Найякіснішими наповнювачами є латекс, ортопедична піна, піна з запам’ятовуванням форми та інші матеріали. Вони забезпечують надійну підтримку голови і відмінні довгострокові експлуатаційні характеристики.
- Подушки з пуху, пір’я, синтепону та інших м’яких наповнювачів схильні до зминання і забезпечують меншу підтримку шийного відділу. Такі подушки також бажано замінювати кожні півроку, оскільки в них можуть накопичуватися алергени та хвороботворні мікроорганізми.
Як вибрати жорсткість і висоту подушки?
Важливо знати, в якій позі ви зазвичай спите. Якщо ви сумніваєтеся, поспостерігайте за власним сном декілька ночей. Якщо ви збираєтеся заснути, спробуйте декілька хвилин полежати на спині або животі. Визначте, яке положення для вас найзручніше. Наприклад, якщо ви лежите на обличчі протягом 30 хвилин і не засинаєте, навряд чи це ваша звична поза. Зверніть увагу на свою позу, коли прокидаєтеся вранці. Запишіть свої спостереження, щоб уникнути плутанини.
Якщо ви хочете спати на спині, обирайте подушку середньої висоти (8-10 см), середньої жорсткості і з виїмкою для голови. Якщо ви спите на боці, вибирайте подушку такої висоти і жорсткості, щоб вона заповнювала простір між плечима і вухами і забезпечувала хорошу підтримку шиї. Висота повинна дорівнювати ширині плечей (довжина — від основи шиї до кінчика плеча). Для людей, які зазвичай сплять на животі, підійде м’яка, тонка, майже плоска подушка висотою до 8 сантиметрів. Якщо ви постійно крутитеся, обирайте подушку середньої висоти. Вона повинна бути достатньо м’якою, щоб підлаштовуватися під ваше поточне положення під час сну. Як варіант, оберіть модель з двома валиками різної висоти, щоб ви могли вибрати сторону, зручну для кожної пози.
Також зверніть увагу на наповнювач, це теж важлива деталь під час вибору:
- Найм’якшими є вата, синтепон, бамбук, бавовна, мікрофібра та силікон.
- Шерсть і піна з ефектом пам’яті — середньої жорсткості.
- Найжорсткішими є подушки з пуху та поліефірного волокна.