«Поки в Україні є молодь, у неї є майбутнє». Підлітки з Миколаївщини та Херсонщини розпочали навчання з профорієнтації

За інформацією: Суспільне.

У Миколаєві 8 січня в молодіжному просторі Хвиля стартувала друга освітня профорієнтаційна програма "Update:Південь". З прифронтових громад Миколаївщини та Херсонщини були відібрані 25 підлітків.

Про мету проєкту кореспондентам Суспільного розповіла керівниця освітньої-профорієнтаційної програми "Update:Південь" Вікторія Підлісна.

За її словами, проєкт стартував у Миколаєві, а далі діти навчатимуться протягом п’яти днів у Києві.

"Мета програми — сформувати у підлітків з деокупованих територій Миколаївщини та Херсонщини певні соціальні навички, які допоможуть їм у майбутньому житті та побудові власного життєвого шляху", — говорить Вікторія Підлісна.

керівниця освітньої-профорієнтаційної програми «Update:Південь» Вікторія Підлісна. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Програма "Update:Південь" реалізується мережею правового розвитку на Миколаївщині та Херсонщині за фінансуванням уряду Великої Британії та за підтримки чеської гуманітарної організації "People in Need", зазначає керівниця програми.

Учасники програми створюють свою мапу бажань. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Дітей із Білозерської громади на Херсонщині та Шевченківської громади на Миколаївщині обирали для участі у програмі шляхом анкетування та відбору, у результаті чого залучили 25 підлітків віком від 13 до 17 років.

Підлітки спілкуються між собою під час першого заняття у програмі «Update:Південь». Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

Поліна приїхала із селища Білозерка, що на Херсонщині для участі у другій освітній-профорієнтаційній програмі "Update:Південь" для дітей прифронтових громад. Дівчинка каже, під час першого завдання, як і всі інші, створила свою мапу бажань.

"Моя мапа бажань — це те, що я хотіла б втілити у майбутньому, якщо все буде добре. Хотіла б завести нові знайомства, тут можна багато з ким подружитися, ми з сусідніх селищ можна буде підтримувати зв’язок. І тут є про профорієнтацію. Це допоможе визначитися остаточно зі своєю спеціальністю та здобути нові навички, познайомитись зі спікерами цікавими".

Учасниця програми «Update:Південь» Поліна. Суспільне Миколаїв/Маріетта Мкртчян

У рамках програми першого дня з дітьми поспілкувався режисер Олександр Хоменко. Чоловік каже, намагався доступно та легко розповісти історію своєї кар’єри та надихнути інших корисними порадами.

"Якщо ти можеш вплинути на молодь — це найважливіша точка дотику. Тому важливо їздити до дітей, зустрічатися з ними. Я вважаю, що такими маленькими кроками та зустрічами ми через 20-30 років побачимо, як ці маленькі зернятка стають міністрами культури, режисерами, акторами, музикантами, архітекторами", — розповідає режисер.

Довідковий Миколаїв