За інформацією: Суспільне.
76-річний миколаївець В'ячеслав Колесніченко вже 36 років створює скульптури з дерева. Після повномасштабного вторгнення чоловік почав оздоблювати роботи патріотичними гаслами, а нині мріє подарувати свій виріб представникам Великої Британії.
Про свій творчий шлях та процес створення скульптур В'ячеслав розповів кореспондентам Суспільного.
В'ячеслав Колесніченко закінчив інститут культури, планував стати викладачем режисури та акторської майстерності, та через малу зарплатню перейшов працювати на завод Океан, звідки і почався шлях його ремесла.
"Мені сказали, що на Океані потрібен художник, а я в дитинстві малював. Кажуть, там нічого не треба робити, там просто так трошки болтать. Ну думаю, не повірив, ну поїхав туди, а це бюро естетики. В радянські часи там займались плакатами, всяке таке", — розповідає скульптор.
В’ячеслав Колесніченко. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Перший його виріб здивував багатьох, особливо керівництво заводу "Океан", каже чоловік.
"Зробив панно "Козаки танцюють". Воно таке, метра, мабуть, два з половиною на два, і воно так гарно вийшло, що коли директору показали він "Ооо! Вусатий, ти в нас будеш", — пригадує В'ячеслав.
Дерев’яна фігура. В’ячеслав Колесніченко
Чоловік каже, робити так, як всі, соромився, тому почав вдосконалювати свої навички.
"Я почав вчитись. Я в вихідні бігав, де там щось оформлюють, туди-сюди, по магазинах, де оформлюють щось, література. Ну почав вчитись. І почав займатись вже дизайном приміщень. Там столові, інші приміщення, почав малювати, а робить все одно нікому. Треба замовляти в художньому фонді. Я спробував дерево, спробував, навіть не бачив як це робиться", — каже чоловік.
Картина із дерева. В’ячеслав Колесніченко
В'ячеслав говорить, всі свої роботи виготовляє за власними ескізами, що спало на думку — те й з'явиться на деревині. З початком повномасштабного вторгнення роботи скульптор почав оздоблювати написами з патріотичними або глузливими (стосовно росіян) гаслами.
"Ну ось війна почалась, що мені про цих фашистів думати. "В рускій церкві замість мене сатана. Сатанинська Росія — це війна". І там ще, це не одна така робота", — цитує напис на одному з виробів В'ячеслав.
Майстерня В’ячеслава. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Зараз чоловік на пенсії. Каже, працює для власного задоволення. Вдома облаштував невеличку майстерню.
"Мої станочки самопальні, все тут самопальне. Це я переробив з магазинного, радянський ще був. Ну він такий, що на ньому робити не можна було, переробив. Оце в мене стругальний. Це китайський, теж прийшлось перероблять", — показує свої інструменти майстер.
Обладнання для створення робіт із дерева. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Найважче — знайти необхідну деревину, каже скульптор.
"Практично, це липа має бути, а її тут немає, і це я… Там на дрова списували липу на заводі, коли я ще працював на заводі Глиноземному, і я взяв декілька дощок і ними користуюсь, а об'ємного такого, для скульптур — це вже ходиш по вулиці, десь щось валяється, то піднімеш", — розповідає В'ячеслав.
Декілька своїх робіт чоловік хоче віддати на благодійність, аби допомогти ЗСУ.
"Я планую з десяток робіт віддати, але це треба, щоб якось влаштували виставку-продаж, чи що".
Скульптура, яку В’ячеслав мріє передати британцям. Суспільне Миколаїв/Аліна Ковальчук
Також В'ячеслав зробив скульптуру в знак подяки британським партнерам за підтримку України. Мріє передати її журналістам з Британії.
"У нас найбільше штовхають британці, і допомогу нам, тому моя найперша робота, яка була в мене після війни, це робота для британців. Щоб вони і самі помагали, і підштовхували інших", — каже скульптор.
Читати ще
Читати ще Складно читати й розмовляти у дев’ять років: хлопчик з Миколаївщини бореться з дислексією