Понад 80% експертів вважають позитивним міжнародний імідж України

Понад 80% експертів вважають різною мірою позитивним міжнародний імідж України, тренд до зростання цього показника фіксується з 2014 року.

Такі дані експертного опитування оприлюднив на пресконференції на тему: "Зовнішня політика України: здобутки, виклики, пріоритети" директор соціологічної служби Центру Разумкова Андрій Биченко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Понад 80% експертів вважають різною мірою позитивним міжнародний імідж України (73,9% скоріше позитивним і 5,8% позитивним). Скоріше негативним його вважають 9% експертів і жоден з опитаних не назвав його негативним», — сказав Биченко.

Він додав, що під час досліджень Центром Разумкова міжнародного іміджу України в 2000-му році і експерти, і громадяни оцінювали його дуже критично, переважно вважали негативним. Така ситуація спостерігалася до 2014 року, а після цього тренд змінився.

«Звичайно, це внутрішня оцінка українських експертів і українських громадян, але принаймні самооцінка ними іміджу України покращилася не лише кількісно, а й якісно», — зазначив директор соціологічної служби Центру Разумкова.

Він поінформував, що найбільш важливими серед зовнішньополітичних ініціатив офіційного Києва в цьому році, на думку експертів, у першу чергу були виконання пакета рекомендацій Єврокомісії та офіційне відкриття переговорного процесу про вступ України до ЄС — 85,5%.

Також серед найбільш важливих більше половини опитаних (52,2%) визнали укладення з низкою країн довгострокових угод у сфері безпеки і близько половини (49,3%) – ухвалення плану реформ для України в рамках інструменту макрофінансової допомоги Ukraine Facility на 2024-2027 рр.

Читайте також: Більшість експертів позитивно оцінюють зовнішню політику української влади в умовах війни

Водночас найнижче експерти оцінили важливість розробки та впровадження Стратегії розвитку відносин України та країн Латинської Америки і Карибського басейну (7,2%), проведення у Києві IV міжнародного саміту Кримської платформи (10,1%) та організацію серії міжнародних конференцій для підготовки другого Саміту миру (13%).

Експертне опитування проводилося Центром Разумкова та Громадською радою при МЗС України за підтримки Представництва Фонду Ганса Зайделя з 11 по 15 листопада 2024 року. Було опитано 69 експертів у різних областях України та Києва – народні депутати, представники міністерств, регіональних органів влади, державних і неурядових дослідницьких структур, викладачі вищих навчальних закладів, незалежні експерти, науковці.

Джерело

Довідковий Миколаїв