Понад п’ять тисяч експонатів: як жителька Миколаєва створила музей іграшок

За інформацією: Суспільне.

Понад п’ять тисяч ведмедів та ляльок представлено у музеї іграшок в Миколаєві. Власниця купує їх на аукціонах, у секонд-хендах, а також знаходить на вулиці. На облаштування музею витратили понад 200 тисяч гривень.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла власниця музею іграшок Олена.

Фарфорові, порцелянові та пластикові ляльки представлені у музеї іграшок. Власниця Олена каже, у колекції вже понад тисяча екземплярів.

"Хтось дарував, когось знаходили в секонді, когось купували на різних аукціонах, когось — на OLX. Люди приносили просто замучених. Коли почалась війна, викинутих ляльок та іграшок стало ще більше", — говорить Олена.

За її словами, серед ляльок є ті, що походять з різних країн, у тому числі з тих, яких уже не існує, наприклад, з Німецької Демократичної Республіки. Вона зазначила, що такої країни вже нема, але ляльки збереглися.

Фарфорові та порцелянові ляльки представлені у музеї іграшок. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Найбільшу частину колекції складають ведмеді, їх у музеї понад три тисячі.

"Люблю ведмедиків Теді — їх у мене багато. Мені подобається ця історія з Теодором Рузвельтом: як проста жіночка зробила ведмедика і понесла його президенту, який уже був тяжко хворий. Іграшка має бути такою, яка на тебе гляне. От ти її відчуваєш — це твоя іграшка".

Ведмеді в музеї іграшок. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Прибирають у музеї двічі на тиждень, говорить власниця.

"Раз на рік усі вони купаються, проходять такий "медогляд" і мильно-рильний догляд. Тобто всі по черзі знімаються, купаються, сохнуть, а потім повертаються на свої місця", — каже Олена.

Музей іграшок в Миколаєві. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Влітку музей іграшок працює щовихідних із 10:00 до 14:00. Вхід вільний — за донат, каже власниця музею.

"Ми проводимо і різноманітні навчальні квести, які слугують для діточок молодших класів. Це цікаво, це здорово. А серед іграшок відчуваєш себе як удома", — розповідає Олена.

Власниця музею Олена показує ляльку. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

Вартість трьох найдорожчих іграшок коливається від шести тисяч гривень до шестисот доларів.

"Одна — це Різдвяна колекція Сполучених Штатів Америки. Її звуть Мері, у неї є власне ім’я. Є британська лялька — вона з сертифікатом, все як положено. На ній усе написано: хто вона, що вона і з якої колекції".

Лялька Мері з Різдвяної колекції США. Суспільне Миколаїв/Юлія Голокоз

На облаштування музею іграшок Олена витратила понад 200 тисяч гривень. Жінка каже, мріє зробити майстерню для ремонту ляльок.

Довідковий Миколаїв