«Потрібні і ліки, і бронежилети, і каски». Миколаївські волонтери-підприємці допомагають військовим

Миколаївські власники закладів громадського харчування Констянтин та Олег. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

У Миколаєві волонтери-підприємці допомагають військовим. З початку повномасштабної війни, спільними зусиллями придбали й відправили на фронт 50 "Мавіків" і багато інших речей — автомобілі, бронежилети, тепловізори, приціли, зарядні станції тощо.

Власники закладів громадського харчування Констянтин та Олег розповіли кореспондентам Суспільного про те, як допомагають українським захисникам.

Волонтер-підприємець Констянтин згадує, як 25 лютого 2022 року разом з колегами-рестораторами почали на волонтерських засадах годувати українських військових.

"Ми написали в чат нашим працівникам, що є така можливість допомагати військовим — без заробітної платні, без нічого. Люди погодилися, всі тут залишилися і всі вийшли – навіть таке було, що їх дуже багато було, ми половину відпустили додому. І 25 (лютого — ред.) вже ми віддавали по 600 — по 1000 обідів. Всі вийшли, всі готували, я готував", — розповідає Констянтин.

Волонтер-підприємець Констянтин. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Волонтер каже, що за місяць такої діяльності, в них закінчилися продукти й гроші. Тому, вони вирішили відновити роботу і з заробленого купувати для військових необхідні речі. Також, зав’язали контакти з іншими волонтерами в Україні та за кордоном, створили з друзями благодійний фонд "UKRAINDROP".

Електронні цигарки, з яких роблять «пауербанки». Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

За словами підприємця, постійно допомагає, створений у Німеччині фонд "З любов’ю до Миколаєва". Колега Костянтина Олег розповідає про окремий напрямок роботи – нове життя для використаних засобів для паління електронних цигарок.

"В них залишаються акумулятори і з них можна робити "пауербанки". Тобто, використані ці електронні сигарети ми збираємо, де тільки можемо і відправляємо людям, які розуміються на цій справі і роблять такого плану пауербанки", — говорить волонтер Олег.

Волонтер-підприємець Олег. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Зі слів волонтера, працівники закладу, у вільний час виготовляють "окопні свічки". Разом з колегами-волонтерами влаштовують аукціони, на яких продають сувеніри від українських захисників — здебільшого залишки російського озброєння, гроші далі йдуть на потреби військових.

Окопні свічки. Фото: Федір Бондар/Суспільне Миколаїв

Три місяці тому був мобілізований працівник кафе, якому разом колеги зібрали необхідне екіпірування.

"Каску купили, бронежилет і багато інших важливих дрібниць. І ось нещодавно — він вже у госпіталі. Він подзвонив, каже, що саме бронежилет врятував життя. У нього там легка контузія, забиття — біля нього розірвався снаряд. І розумієте, коли це все чуєш, ти розумієш, що це все не дарма", — розповідає Олег.