Правила гігієни: в Миколаєві зріс відсоток кишкових інфекційних захворювань

За шість місяців 2024 року на Миколаївщині зареєстрували 946 випадків кишкових інфекційних захворювань. Це на 19 відсотків більше порівняно з аналогічним періодом 2023 року.

Про це кореспондентам Суспільного повідомили у Державній установі "Миколаївський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України".

Дитяча лікарка-інфекціоніст Ірина Чумак каже, цього року зафіксували випадки сальмонельозу, ешерихіозу, ботулізму. Уникнути цих інфекцій можна дотримуючись правил гігієни.

"Передаються побутовим шляхом: через брудні руки, контактно та через їжу", — говорить Ірина Чумак.

Всі кишкові інфекції супроводжуються: по-перше, високою температурою — лихоманкою, по-друге, інтоксикацією — блювотою, діареєю та іншими розладами кишківника. Головне, щоб усі батьки і інші люди розуміли, що якщо починається блювота чи діарея, щоб вони не починали самолікування, а приходили і лікувалися чи спостерігалися у сімейних своїх лікарів.

Дитяча лікарка-інфекціоніст Ірина Чумак . Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Інакше, зі слів Ірини, хворі все одно потраплять до лікарні, але у більш важкому стані.

Мама шестирічного Кирила Ганна говорить, що правила гігієни знають і дотримуються їх. Жінка підозрює, що потрапили до інфекційного відділення однієї з дитячих лікарень Миколаєва через водопровідну воду.

"Ми так думаємо — через те, що зараз спекотно, світло вимикається, йому жарко, і ми постійно його купаємо. У нас вода технічна, тому він міг наковтатися води", — розповідає Ганна.

Ганна з шестирічним сином Кирилом. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

У літній період особливі зони ризику — місця масового відпочинку, зокрема пляжі. У Миколаєві 2024 року немає офіційних місць для купання, про що 29 травня повідомив перший заступник міського голови Віталій Луков. Проте місцеві жителі приходять до води та купаються.

"У нас дуже багато було випадків, коли мама казала: "Ми були на річці, купалися" — дитині три рочки, вони купалися, потім ще їли там — креветки якісь купили. Це дуже небезпечно, цього не можна робити взагалі, особливо з дітьми маленькими", — говорить дитяча лікарка-інфекціоніст.

Берег річки у мікрорайоні Намив. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

Тетяна з восьмирічним сином Михайлом прийшли на берег річки у мікрорайоні Намив.

"Таке основне — пам’ятаємо (про гігієну — ред.), руки миємо. А тут, як на пляжі – вийшли собі, відпочиваємо. Якщо що, звісно, притримуємось (правил — ред.), якщо їсти, то тільки з торбинкою, щоб не руками", — розповідає Тетяна.

Тетяна з восьмирічним сином Михайлом. Суспільне Миколаїв/Федір Бондар

У центрі контролю та профілактики хвороб повідомили, що у пробах, взятих з 15 по 21 липня в акваторіях міських пляжів Миколаєва, зафіксували перевищення нормативного рівня лактопозитивної кишкової палички. На пляжі "Стрілка" — удвічі, на пляжі "Чайка" та у рекреаційній зоні "Намив" — у 4,8 раза.

Також Центр наводить статистику щодо кількості випадків кишкових інфекційних захворювань: за шість місяців 2024 року по області їх зареєстровано 946 (за перше півріччя 2023 року було 765), серед них у дітей — цього року 611 випадків проти 455 торік.

Читати ще

Читати ще Підтримка від благодійної організації: сім’ї на Миколаївщині подають заявки на грошову допомогу

Читати ще Ризик швидкого розвитку бактерій: як спека та відключення світла завдають шкоди продуктам на ринках Миколаєва

Читати ще «Навчаємо жити тут і зараз»: у Миколаєві працює Центр психічного здоров’я «КаЖи»