Представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Ян Брату шокований подробицями вбивства української журналістки Вікторії Рощиної, яка була незаконно ув’язнена в Росії, засудивши вчинені РФ серйозні порушення.
Як передає Укрінформ, відповідна заява опублікована на сторінці представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ у соцмережі Х.
"Я шокований доказами, які виявляються в ході розслідування коаліцією з 45 міжнародних журналістів на чолі з неурядовою організацією Forbidden Stories щодо тортур та жорстокого поводження з українською журналісткою Вікторією Рощиною, яка померла під час незаконного ув’язнення без офіційних звинувачень у Росії", — йдеться у заяві.
Представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ наголосив, що це нелюдське поводження є порушенням міжнародного права, включаючи статті 7 та 9 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права (МПГПП), а також Конвенції ООН проти тортур. Він також вказав на те, що журналісти, які висвітлюють конфлікти, мають статус цивільних осіб згідно з міжнародним гуманітарним правом (МГП), і їхні тортури, жорстоке поводження та незаконне ув’язнення "є явним порушенням Женевських конвенцій (статті 32 та 147 Четвертої Женевської конвенції)".
"Я засуджую ці серйозні порушення з боку Російської Федерації та закликаю до повного дотримання міжнародних правових зобов’язань", — заявив Брату.
Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Юрій Вітренко на своїй сторінці у соцмережі Х привітав реакцію представника ОБСЄ з питань свободи ЗМІ на вбивство Росією журналістки Рощиної.
"Ваша тверда і принципова позиція дуже цінується. Вона також слугує важливим внеском у підвищення актуальності ОБСЄ у цей вирішальний момент для Європи та світу", — звернувся він до Брату.
Читайте також: В Єврокомісії прокоментували жорстоке вбивство Вікторії Рощиної у російському полоні
Як повідомляв Укрінформ, тіло загиблої у російському полоні української журналістки Вікторії Рощиної повернули без деяких внутрішніх органів, а у документах вона була вказана як «невстановлена особа чоловічої статі», показало розслідування «Проєкт Вікторія», яке опублікувала «Українська правда» у співпраці з Forbidden Stories.
24 квітня очільник Департаменту війни Офісу генпрокурора Юрій Бєлоусов повідомив, що через стан тіла не вдалося встановити причину смерті у російському полоні журналістки Вікторії Рощиної. Її тіло російська сторона повернула в Україну у лютому поточного року.
Вікторія Рощина зникла безвісти в серпні 2023 року під час поїздки на тимчасово захоплені Росією території. За даними правозахисників, у РФ журналістку утримували у двох найжорстокіших в'язницях.
Фото: Фейсбук Вікторії Рощиної