Ключовими принципами врегулювання в Україні є її незалежність, суверенітет та територіальна цілісність. При цьому мир не може бути досягнутий без участі самої України, а також Європи.
Про це під час дискусії на форумі у Давосі сказав президент Фінляндії Александр Стубб, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Є три ключові принципи, коли ми говоримо про будь-яке врегулювання в Україні. Перше – незалежність. Друге – суверенітет. І третє – територіальна цілісність. На мою думку, Україна має зберегтися та продовжити свою незалежність. Вона має зберегти власну суверенність, іншими словами — вона має право обирати, чи хоче вона приєднуватися до НАТО або до Європейського Союзу. І, безумовно, територіальна цілісність є ключовим елементом міжнародного права. Я не думаю, що може бути мир в Україні без України, і не вважаю, що може бути мир в Україні без Європи», — наголосив він.
Стубб також відповів на запитання китайського журналіста про ставлення до пропозиції президента США Трампа запросити офіційний Пекін до участі у мирному врегулюванні в Україні.
«У жовтні я мав привілей провести три з половиною години з президентом Сі Цзіньпіном у Пекіні під час державного візиту. Наш порядок денний був зосереджений, головним чином, навколо України й Росії. Я сказав йому, оскільки він має настільки потужну позицію стосовно Росії: якщо він хоче бути миротворцем, він може вплинути на Путіна. Але це не означає, що остаточне врегулювання може бути китайським або російським», — розповів президент Фінляндії.
Читайте також: Глава МЗС Фінляндії: Впевнена, що мирна угода буде укладена цього року
«Ми подивимося, з чим вийдуть президент Трамп та генерал Келлог. 24 години (на завершення війни в Україні – ред.) перетворилися на період від трьох до шести місяців. Я думаю, що це вікно можливостей, де, як ми побачимо, може відбутися багато різних речей», — додав Стубб.
Як повідомлялося, у Давосі відбувається Всесвітній економічний форум за участі провідних світових політиків та представників ділової спільноти. Учасники заходу обговорюють найбільш нагальні питання світового розвитку та шляхи їх вирішення.
Фото: ОП