Президенти Литви, Єврокомісії і Євроради прокоментували ідею фіксації дати вступу України до ЄС

Президент Литви Гітанас Науседа вважає запропоновану ним дату вступу України до Європейською Союзу 1 січня 2030 року «амбітною, але реалістичною».

Про це Науседа сказав під час спільної пресконференції Президента Володимира Зеленського та високих іноземних гостей за підсумками пленарного засідання «Підтримуй Україну», повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Я хотів би прокоментувати свою ініціативу про дату вступу України до ЄС. Це питання політичних зобов’язань. Якщо ми говоримо про членство в НАТО, то розуміємо, що не все в наших руках, рішення залежить і від інших союзників. Але членство України в ЄС – в руках країн-членів Європейського Союзу і, звісно, України. Українці наразі роблять надзвичайну роботу навіть за таких дуже складних обставин, тож я дійсно вважаю, що це амбітна, але реалістична дата», — сказав литовський лідер.

Своєю чергою очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн, коментуючи ідею Науседи, зазначила, що це «нова ініціатива, яка демонструє неабияку політичну волю і підтримку України». Водночас вона зауважила, що є умови вступу, тобто необхідно провести і впровадити певні реформи.

«Я хотіла б підкреслити: якщо просто встановити певну дату (вступу до ЄС — ред.) , то інші країни-кандидати теж можуть попросити аналогічну. А стосовно процесу вступу на основі досягнень, то якщо Україна буде рухатися такими ж темпами, вона потрапить до ЄС навіть раніше, ніж у 2030 році. Тож працюймо і зберігаймо цей темп», — закликала фон дер Ляєн.

Читайте також: Матернова назвала сильні сторони України, які зміцнять Євросоюз

Водночас президент Європейської Ради Антоніу Кошта зазначив, що членство України в ЄС, безумовно, буде важливою гарантією безпеки у майбутньому. Він також нагадав, що цей інституційний цикл буде циклом розширення на Україну, Молдову і країни Західних Балкан.

«Це процес, що грунтується на досягненнях. Ми наполегливо працюємо з країнами- кандидатами і відзначаємо надзвичайний прогрес України. Україна пише новий підручник, як проводити реформи під час війни. Це складно навіть уявити. Але щоб провести це розширення, нам потрібно також працювати з країнами-членами ЄС, аби здійснити необхідні реформи і привітати нові країни-члени у нашій родині», — зауважив президент Євроради.

У Києві відбувся саміт «Підтримуй Україну» за участю лідерів ЄС і держав-партнерів / Фото: Павло Багмут, Укрінформ

Джерело

Довідковий Миколаїв