Анджей Дуда і Петр Павел запевнили, що їхні країни й надалі надаватимуть підтримку Україні та продовжать тиск на Росію задля припинення війни.
Про це обидва лідери повідомили під час пресконференції у Празі, передає кореспондент Укрінформу.
«Я хотів би підкреслити велику підтримку, яку обидва наші народи надають Україні, на яку напали, не лише під кутом матеріальної допомоги, а й політичної, дипломатичної й фінансової підтримки заради членства України в ЄС, а у перспективі – в НАТО, чим ми гарантуватимемо більшу стабільність в Європі», — зазначив Павел.
Своєю чергою президент Польщі запевнив, що його наступник Кароль Навроцький дотримуватиметься політики близької співпраці між Варшавою і Прагою. Дуда висловив сподівання, що Павел запросить Навроцького здійснити один з перших закордонних візитів саме до Чехії.
Польський лідер подякував Павелу за чеську ініціативу допомоги для України, завдяки чому є можливість постачання боєприпасів для ЗСУ. Він додав, що це сталося у ключовий момент, коли Україна дуже потребувала цієї підтримки.
Читайте також: Польський інтерес у тому, щоб Росія програла війну — дипломат
«Ми підтримуємо Україну і не маємо жодного сумніву, що російський імперіалізм має бути зупинений, Путін не може перемогти в цій війни. Потрібно зробити все можливе, щоб так сталося»,- підкреслив Дуда.
За його словами, європейські партнери спільно із США повинні створити такий оборонний потенціал, який відлякає агресора та унеможливить нову війну.
Стосовно ролі Сполучених Штатів у допомозі України Дуда вказав, що «лише США володіють потенціалом, який зупинить Росію». Він зазначив, що чинного чи майбутніх президентів США треба переконувати, що забезпечити спокій у центральній частині Європи можна завдяки протидії російському імперіалізму.
«Ми (з Павелом – ред.) говорили про заморожені російські активи, про відбудову України, якими методами треба діяти, щоб зупинити Росію. І ми погодилися, що мають бути різні рішучі рухи економічного характеру, які дуже послаблять російський потенціал та позицію Путіна, котрий вирішує долю війни»,- наголосив президент Польщі.
Читайте також: Павел і Дуда виступають проти запровадження контролю на польсько-чеському кордоні
Як повідомляв Укрінформ, речниця Білого дому Керолайн Левітт заперечила, що уряд США цілеспрямовано зупинив постачання зброї Україні на тлі масштабних атак РФ, назвавши це «паузою» для стандартного перегляду наявних озброєнь.
Нагадаємо, маршалок нижньої палати польського парламенту Шимон Головня підписав постанову про скликання на 10-ту годину 6 серпня Національних зборів (спільного засідання Сейму і Сенату) для складання присяги новообраним президентом Каролем Навроцьким.
Фото: Marek Borawski / KPRP