Про наболіле українки з Донбасу. Херсонський театр імені Куліша презентував моновиставу в Миколаєві

За інформацією: Суспільне.

Моновиставу «Кицька на спогад про темінь» презентували діячі херсонського театру імені Миколи Куліша в Миколаєві 29-го листопада 2023 року. . Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Херсонський театр імені Миколи Куліша у Миколаєві 29 листопада презентував моновиставу "Кицька на спогад про темінь". У постановці зображена доля жінки з Донбасу під час АТО, в якої нікого не залишилось окрім кошенят.

На виставі побували кореспонденти Суспільного.

Акторка Ольга Бойцова, доки на сцені варився борщ, розповіла від першої особи про наболіле українки зі сходу. Її лірична героїня внаслідок бойових дій залишилась без дому, чоловіка та дитини.

"Моя героїня – звичайна українська жінка, яку застала війна. Перебуваючи на Донбасі, вона залишилася аби допомагати так чи інакше нашим хлопцям. За це була кинута у підвал, зазнала тортур, але не зламалася", — говорить Ольга Бойцова.

Артистка Ольга Бойцова на сцені моновистави. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Головний режисер Херсонського театру імені Миколи Куліша Сергій Павлюк говорить, моновиставу за мотивами п’єси Неди Нежданої спочатку грали на вулиці.

"Перше, що спало на думку – треба продумати якусь дію. Дія важлива для актора, який грає виставу. І я подумав: "Чому б актрисі не готувати борщ?" Люди потім з актрисою їдять цей борщ, смакують, спілкуються, можуть обговорювати свої проблеми", — каже режисер.

Головний режисер Херсонського театру імені Миколи Куліша Сергій Павлюк та акторка Ольга Бойцова. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

В амплуа українки з Донбасу Ольга Бойцова виступає вже рік. Зі слів директора херсонського театру Олександра Книги, до повномасштабної війни цю роль грала інша актриса.

"Вона пішла в той театр, який створювали росіяни там у нас в Херсоні. І, звісно, ми не могли вже її брати. А Ольга, як я знаю, була певний час теж в окупації й змогла вирватись, була в Хмельницьку. Ми з Сергієм в цей час були в Києві. І кажемо: "Олю, є ідея відновити цю виставу. І ти будеш грати цю роль". І, до речі, ми відновлювали її у Миколаєві", — говорить Книга.

Моновистава. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

На показ, який анонсували в соцмережах, могли прийти всі охочі. Захід організували в оновленому сховищі ДОФу.

Волонтер Володимир Алєксєєв та директор херсонського театру Олександра Книга. Фото: Дар’я Свистуха/Суспільне Миколаїв

Ідея облаштувати його як артпростір з'явилася кілька місяців тому, говорить волонтер Володимир Алексєєв, який і запропонував виступити херсонцям.

"Є вже меблі, є сцена, є куліси. Ми не витрачаємо на це жодної копійки з бюджету. Не з міського, не з обласного, не з державного. Усе, що робимо — або власним ресурсом або частково, що набагато менше половини, за невеличку грантову підтримку", — каже Володимир Алексєєв.

Глядачі вистави. Фото: Назарій Рубаняк/Суспільне Миколаїв

Миколаївець Михайло Іванов ділиться враженнями після вистави.

"Найбільше вразила історія про коробку з кошенятами, яку вона забрала з собою. Це єдине, що в неї залишилось під час втечі від російських загарбників", — говорить глядач.

Довідковий Миколаїв