За інформацією: Суспільне.
Військовослужбовець Святослав на псевдо Львів тричі звертався до військкомату, щоб піти на фронт. Через вік та відсутність досвіду йому відмовляли, проте згодом він вступив у лави миколаївської 79-ї ОДШБр. Нині він служить інструктором з бойових дій.
Про це восьмого квітня повідомили у відділенні комунікацій 79 окремої десантно-штурмової Таврійської бригади.
Святослав — 25-річний львів’янин. Після повномасштабного вторгнення РФ тричі звертався до військкомату.
"Почалася війна, не з перших днів я пішов, бо мене не брали. Три рази я звертався, мені казали, що "у вас немає бойового досвіду" і так далі. Ви не стріляли строчку, типу ми вас не можемо взяти", — розповідає військовий.
Військовослужбовець Святослав на псевдо Львів. Скриншот з відео/79 ОДШБр
До 79-ї бригади чоловік потрапив у жовтні 2022 року. Першим бойовим досвідом для нього стала Мар’їнка. За його словами, місто виглядало як "у фільмі про Сталінград" — зруйноване, темне, постійні мінометні обстріли.
"Ці хлопці, з якими я був, не мали такої, як скажемо, "задньої". Все, зібралися, пішли. Багато чого вони мене там навчили. Так, криком, так. Було таке, що і десь там прописували мені, але нічого", — згадує боєць.
Мар’їнка. Скриншот з відео/79 ОДШБр
Перше поранення чоловік отримав 23 грудня під час обстрілу позиції — російські війська відкрили вогонь із гранатометів. Один із пострілів вибухнув неподалік від Святослава.
"Я вже лежу завалений. Вся ліва рука не працювала, тобто забій був сильний, що руку я не відчував. Владислав Матіга тоді вибіг з іншої позиції й надав мені допомогу і виніс звідти. Сказав: "Ми ще зустрінемося з тобою".
Після лікування в Буковелі повернувся на службу. Разом із Владиславом потрапив у штурмову групу.
Працювали вночі, мали спеціальне спорядження: прилади нічного бачення, глушники, лазери. За словами Святослава, його група взяла під контроль позицію, яку армія РФ утримувала з 2014 року.
"Тоді по новинах: "79-ка забрала позиції з 2014 року". Я такий радий був. Історична подія", — згадує інструктор.
3 травня 2023 року взяв участь у штурмі Мар’їнки. Владислав Матіга загинув під час бою. Евакуювати тіло одразу не змогли — був наказ відступити через наступ окупантів.
"Я кажу: "Він мене виносив, я його мушу винести, хай там як".
Владислав Матіга. Скриншот з відео/79 ОДШБр
П'ятого травня Львів підірвався на розтяжці дорогою до тіла побратима та отримав поранення обох ніг. Йому надали допомогу побратими, зокрема Андрій з псевдо Шустрий. У шпиталі лікарі запевнили, що він зможе ходити. Зараз інструктор продовжує службу, попри уламки в коліні.
"Бігаю, так само в броні, в касці, якби там тяжко не було. Ще на цей час в мене в коліні чотири осколки. Але нічого, я так само виконую з хлопцями всі дії", — розповідає військовий.
Продовжувати службу, попри травми, йому допомагає підтримка родини — дружини, батьків і сина.
"Він (син — ред.) каже в садочку в виховательці, що тато за Україну поїхав. Він каже: "Я хочу бути як тато". Та як тато не треба бути".
Святослав із дружиною Скриншот з відео/79 ОДШБр
Родина Святослава Скриншот з відео/79 ОДШБр
"Щоб в тебе було нормальне майбутнє. Все, що я хочу — незалежної України, тому, що було все для того, щоб країна наша розцвітала і щоб було все налагоджено", — говорить Святослав.