Програма «Енергодім»: в Миколаєві компенсують 70 відсотків витрат на тепломодернізацію будинків

За інформацією: Суспільне.

тепло. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

За словами посадовиці, інформація про пакет документів, який треба зібрати, є на сайті установи.

"На комісії ми захищаємо даний проєкт, і нікому ще влада наша місцева не відмовляла. 30 відсотків компенсації можна отримати після комісії. Можливо, наступного тижня після комісії. На рахунок ОСББ", — говорить Ольга Гавеля.

В дев’ятиповерхівці по вулиці Крилова 50-А 120 квартир. Ще до початку опалювального сезону в підвалі будинку встановили індивідуальний тепловий пункт.

За словами жителя будинку Андрія, тепер в усіх квартирах однаково тепло. Система автоматично змінює подачу тепла мешканцям залежно від зовнішньої температури.

Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв «В старій системі ми не могли керувати. Ми могли тільки перекрити опалення і все. А зробити менше ми не могли, тому що не було насосів, які рівномірно розподіляли по всіх споживачах. Раніше виходило, що в когось тепло, а в когось холодно». АндрійЖитель будинку

Зі слів голови ОСББ Олени Гордієнко, встановлення такого пункту дороговартісне, але необхідне.

"Обійшлися своїми коштами, своїми силами. Загальна сума проєкту півтора мільйона (гривень — ред.). 40 відсотків відшкодування ми очікуємо зараз від Фонду. Ми вже роботи завершили, відправили їм всі документи. І 30 відсотків нам відшкодувала міська рада", — говорить Олена Гордієнко.

Індивідуальний тепловий пункт. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

В сусідньому будинку на Крилова, 50 встановили два подібних теплових пункти.

"Це в нас ввід від облтеплоенерго. Лічильники торік нам замінили. В наступному ІТП обіцяли замінити. В нас по витратах 650 тисяч гривень. ІТП в результаті ми заплатимо мільйон триста", — розповідає голова ОСББ Сергій Сісін.

Після зборів співвласників в разі позитивного рішення заявку з необхідними документами від ОСББ подають до Фонду енергоефективності. Супроводжують ці процеси співробітники комунальної установи "Центр енергоефективності".

"Потрібно зробити, це обов’язковий захід — сертифікат енергоефективності. Енергоаудитор сертифікований повинен оглянути будинок і видати цей документ. Потім надіслати всі документи до Фонду за їх вимогами. І, врешті решт, очікувати на верифікацію цієї заявки", — говорить Ольга Гавеля.

Тепломодернізація будинку. Фото: Олександр Гордієнко/Суспільне Миколаїв

Після схвалення представники ОСББ можуть домовлятися з підрядником і починати роботи. По їх закінченні до пакету додають акт виконаних робіт і знов відправляють до Фонду.

Довідковий Миколаїв