Проєкт «Офіцери шкільної безпеки»: як реалізовуватимуть на Миколаївщині

Поліція. Ілюстративне фото: GETTY IMAGES

У Миколаївській області функціонують та надають освітні послуги 430 закладів загальної середньої освіти. З січня 2024 року 38 офіцерів безпеки стануть до роботи в навчальних закладах регіону.

Про те, як реалізовуватимуть проєкт на Миколаївщині розповіла Суспільному директорка департаменту освіти і науки Миколаївської обласної військової адміністрації Алла Веліховська.

Згідно з даними департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА, підрозділи поліції охорони в місті Миколаєві та області забезпечують охорону 139 закладів загальної середньої освіти. Втім охорону здійснюють виключно технічними засобами, а саме, кнопкою виклику поліцейських.

Аби підвищити якість безпеки у навчальних закладах, вирішили впровадити фізичну охорону за допомогою стаціонарних постів.

"Ми з вами прекрасно розуміємо, що у зв'язку з активними діями на фронті є багато зброї на руках. Є люди, які пройшли через все це пекло і мають контузії, мають якісь психічні розлади або ще щось. Тобто ті фактори, які можуть стати небезпечними для дітей", — говорить посадовиця.

Завдання офіцера полягає у створенні безпечних умов під час освітнього процесу. Поліцейський перебуватиме на території школи, аби не допускати сторонніх осіб, виключення: батьки або ті, хто супроводжує дітей чи інші надавачі певних послуг.

Пілотний проєкт розрахований на шість місяців, а участь у ньому поки що будуть брати лише кадрові службовці, додає Веліховська. "Спеціально виділені з різних підрозділів, які протягом пів року будуть знаходитись тільки в тих навчальних закладах, які працюють очно, або в змішаному режимі. І через пів року коли будуть враховані всі "за" і "проти" буде продумана подальша доля цього проєкту", — розповідає директорка департаменту освіти і науки Миколаївської ОВА.

"Поки що розглядаються загальноосвітні середні заклади"

У регіоні відібрані 38 освітніх закладів, у яких після зимових канікул розпочнуть працювати правоохоронці.

"Серед цих закладів є один приватний, два інтернати. Загалом, це Нова Одеса, Вознесенськ, Первомайськ, Южноукраїнськ, тобто північне крило області", — говорить Алла Веліховська.

Зі слів посадовиці, з нового навчального року громади будуть самі укладати договори з поліцією охорони, втім, якщо результати проєкту будуть задовільними.

Що відомо про проєкт "Офіцер шкільної безпеки"

З кінця січня 2024 року у 400 школах розпочнеться реалізація проєкту "Офіцери шкільної безпеки". Це будуть населені пункти, наближені до лінії фронту, прикордонні райони з Російською Федерацією та Білорусією. Йдеться в першу чергу про Харківську, Запорізьку, Миколаївську, Чернігівську, Сумську області, розповів в інтерв'ю "Українським Новинам" голова Нацполіції Іван Вигівський.